TSK uçaklarından El Bab'a bildiri: Zafer Allah'ın izni ile yakındır

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab bölgesinde yaşayan sivillere uçaklardan bildiri dağıtıyor. Bildiride "Bize yardımcı olun ve topraklarınızı bu hainlerden temizleyene kadar zarar görmemeleri için sevdiklerinizi güvenli bölgelere taşıyın. Zafer Allah’ın izni ile yakındır" denildi

12 Aralık 2016, Pazartesi 09:37
A A
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 111 günden bu yana Suriye topraklarında sürdürülen ’Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DEAŞ’a ait hedefler, Tür Hava Kuvveleri tarafından düzenlenen hava harekatlarıyla imha ediliyor.

 

DEAŞ SİVİLLERİN EVLERİNİ KULLANIYORTerör örgütü DEAŞ militanları, Suriyeli sivillerin yaşadığı bazı evleri barınma merkezi olarak kullanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgedeki sivil halkın zarar görmemesi için Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçaklarından bildiriler atılıyor. İŞTE ARAPÇA BİLDİRİ:"Bismillahirrahmanirrahim. Değerli El Bab halkı, şeytana hizmet eden DEAŞ terör örgütünün sizleri kullanmasına izin vermeyin. Sizlerin özgürlük ve felahı için hayatını ortaya koyan Özgür Suriye Ordusu ve kardeşlerine her zaman kapısını açan Türkiye Cumhuriyeti, topraklarınıza huzuru ve güveni getirmek için tüm gücüyle çaba sarf etmektedir. Bize yardımcı olun ve bizler topraklarınızı bu hainlerden temizleyene kadar zarar görmemeleri için sevdiklerinizi en kısa sürede güvenli bölgelere taşıyın. Zafer Allah’ın izni ile yakındır. Allah’ın selamı ve desteği üzerinize olsun."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.