TT Arena'da açılış heyecanı

Türk Telekom Arena, 15 Ocak Cumartesi günü Galatasaray ile Ajax arasında oynanacak hazırlık maçı açılacak

10 Ocak 2011, Pazartesi 14:55
A A
TT Arena'da açılış heyecanı

Türk Telekom Arena’da açılışa ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, 2,5 yıl önce Arenaya Türk Telekom’un ismini vermeye karar verdiklerinde, bu alanda hiçbir şey bulunmadığını, bu nedenle bu projenin Türk Telekomu’un vizyoner ve yenilikçi yaklaşımını gösteren bir proje olduğunu söyledi.Açılış törenini Türk Telekom’un CEO Organizasyon firmasıyla birlikte organize ettiğini belirten Demircan, dünyaca ünlü Kanadalı Sanat ve Multimedya Yönetmeni Erick Villeneuve’nin de açılışta gösteri yapmak üzere Türkiye’ye geldiğini bildirdi.

DEMİRCAN: TÜRK TELEKOM TÜRK SPORUNUN EN BÜYÜK TARAFTARI

Demircan, Türk Telekom olarak sporla alakalı konularda belirledikleri sloganın "Türk Telekom Türk sporunun en büyük taraftarı" olduğunu ve her zaman Türk sporunun yanında olduklarını ifade etti.

HAŞHAŞ: YÜZDE 10’LUK SIKINTILAR YAŞARKEN HALLEDİLİR

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haşhaş da Türk Telekom ile kazan-kazan ilişkisi oluşturduklarını belirterek, çok teknolojik ve UEFA kriterlerine uygun stadın bir takım sıkıntılar olsa da açılışının 15 Ocak’ta gerçekleştirileceğini söyledi.

Haşhaş, bir ev inşaatı tamamlandığında dahi yüzde 100’ünün tamamlanmadığını, bazı eksiklerin kaldığını ifade ederek, "Yüzde 10’luk sıkıntılar olur. Bunları yaşarken halledeceğimizi düşünüyorum" dedi.

GÖSTERİLER İÇİN 4 KAMYON MALZEME

Açılış gösterilerini hazırlayan Kanadalı Sanat ve Multimedya Yönetmeni Erick Villeneuve de, "Türk Telekom Arena sadece bir spor mekanı değil, modernliğin de simgesi.

Kendimizi ifade etmek için kolektif olarak kullanabileceğimiz bir yer. Buradaki logo gibi yıldızlı bir gökyüzü altında muhteşem bir gece olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Galatasaray taraftarlarını beklenmedik bir sürprizle karşılamak istediklerini, ancak gösterinin sporla çok ilgisinin olmayacağını ifade eden Villeneuve, gösteriler için gerekli olan malzemenin 4 kamyonla İstanbul’a getirildiğini ve teknik ekipmanın stadın her tarafına yerleştireceklerini söyledi.

AÇILIŞ GÖSTERİLERİ

Verilen bilgiye göre, 560 kişinin çalıştığı Türk Telekom Arena açılışında düzenlenecek gösteriler Galatasaray’ın bu güne kadar Ali Sami Yen’deki başarılarını simgeleyen ögelerle süslenecek.

Galatasaray’ın sembolü olan "aslan" konsepti üzerinden yola çıkılarak hazırlanan multimedia efektleri sahaya yansıtılacak. Türk Telekom Arena üzerine ekran kurularak, gösterilerin tamamı hem yeşil çim üzerine yapılacak ekrana yansıtılacak hem de bu ekranda gösterilecek.

Türk Telekom Arena’ya varan konvoy ve seyirciler aslan tırnaklarını temsil eden aslanlı yoldan stada giriş yapacak. Pençe darbesi ile sahne perdesi üzerinde tırnak izlerinden devasa bir pençe izi oluşurken, aslan kükremesi ile sahanın tam üstündeki LED ekrandan su efekti bir şelale gibi sahaya akacak.

Futbolcular aslan ayak sesi ve kalp atışı ritmiyle sahaya girecek. Sahanın kenarında beliren takımın gölgesine yürüyen aslan gölgesi eşlik edecek. Galatasaray bayrağı orta sahaya dikilirken, suyun altındaki Galatasaray amblemi büyük efektlerle su yüzeyine çıkacak.

TÜRK TELEKOM ARENA'NIN ÖZELLİKLERİ

Toplam 52 bin 647 seyirci kapasitesi, 190 metre eni, 228 metre boyu ile dünyanın sayılı stadyumları arasında yer alan Türk Telekom Arena, aynı zamanda Türkiye’nin en teknolojik ve özgün spor komplekslerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Metro bağlantısının tamamlanmasıyla ulaşım imkanı kolaylaşan Türk Telekom Arena’nın toplam 4 bin 500 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor. Türk Telekom Arena’da ayrıca özel VIP girişleri, yeme içme hizmetlerinin dahil olduğu VIP salonları loca-VIP koltuklara özel olarak ayrılmış stad içi otopark alanları, özel giriş yolları, stad girişi öncesi araç bırakma alanları gibi birçok özel hizmet sunuluyor.

4 BİN 845 VIP KOLTUK

Türk Telekom Arena’da 3. ve 4. katlarda satışa sunulan 6, 8, 10, 12, 15 ve 18 kişilik olmak üzere toplam 157 loca bulunuyor. Statta 4 bin 845 adet Vıp koltuk bulunuyor. Türk Telekom Arena stadyumu mimari kalitesi, kullanılan üstün teknik formu, karakteri ve estetik özellikleriyle dünya mimarisinde ulaşılan en üst seviyeyi temsil ediyor.

Dünyadaki çoğu örneğin tersine düz arazi yerine Seyrantepe’nin engebeli arazisi üzerine tepede konumlanması, stadyumun estetik görünümünü daha da güçlendiriyor. Engebeli arazinin yol açtığı güçlüklerin en ileri teknik uygulamalarla aşıldığı mimari yapı, bu özelliğiyle de dünyanın özel projeleri arasında yer alıyor.

Türk Telekom Arena’nın loca ve koltuklarının konumları eşsiz bir görüş açısıyla her maç deneyiminin bir görsel şölene dönüşmesini sağlıyor. Dünyaca ünlü mimar Mete Arat’ın proje mimarlığını yaptığı Türk Telekom Arena, tasarımından işletmesine, ulaşımından ve teknolojik altyapısına kadar daha önce Türkiye’de görülmemiş olan bir anlayışla inşa edildi. Stad sadece Galatarasay’ın maçlarına değil birçok etkinlik ve organizasyonu da evsahipliği yapacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.