Tuba Ünsal yıllarca hastalığının farkına varamamış!

Geçirgen bağırsak sendromuna yakalanan oyuncu Tuba Ünsal, hastalığın belirtilerini anlattı: Sürekli şişkinlik, uykusuzluk ve mutsuzluk. Yıllarca farkına varmayabiliyorsunuz.

09 Mayıs 2021, Pazar 08:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tuba Ünsal, Instagram hesabından soru-cevap yaptı. Geçirgen bağırsak sendromu hastalığına yakalanan oyuncu, "Belirtileri neler?" sorusuna yanıt verdi. 39 yaşındaki Ünsal, "Sürekli şişkinlik, uykusuzluk ve mutsuzluk. Aslında yıllarca farkına varamayabiliyorsunuz. Sonra bağırsak diyetiyle toparlanıyor" ifadelerini kullandı.

Uzun zamandır ekranda olmayan Tuba Ünsal, "Çocuklar (Sare ve Civan Mert) artık büyüdü. Önümüzdeki sezon seyirci karşısındayım" açıklamasını yaptı.


'HALUK EVLİ'

'HALUK EVLİ'

Ünlü oyuncu, ressam Haluk Akakçe'yle aşk sorularını, "Üniversitede tez yazarken tanışmıştık. Sonra New York'ta birlikte yaşadık. Sevdiğim arkadaşım. Bir de Haluk evli" şeklinde cevapladı.


Hastalığı nedeniyle Bodrum'da sağlıklı beslenme kampında olan Ünsal, "Kızlarınız nerede?" sorusu üzerine, "Artık babalarında daha uzun kalabiliyorlar. Benim de yalnız zaman geçirmeye ihtiyacım var. Beş günlük ayrılık herkese iyi geldi" ifadelerini kullandı

'MÜSLÜMANIM'

'MÜSLÜMANIM'

Evindeki haç işareti sorulan oyuncu, "Orası hayran olduğum ressam Frida köşesi. Meksika'dan o heykel. Müslümanım, ahlaklı ve dürüst bir mezhep seçimim var" mesajını yazdı.


Bir takipçisinin "Aşı oldunuz mu?" sorusunu yönelttiği Tuba Ünsal, "Bana henüz sıra gelmedi. Yakın zamanda koronavirüs atlattığım için dört ayım daha var aşıya" ifadelerini kullandı.

GEÇİRGEN BAĞIRSAK SENDROMU NEDİR?

GEÇİRGEN BAĞIRSAK SENDROMU NEDİR?

Bağırsak hücreleri arasındaki sıkı bağlar filtre görevi görür. Bu şekilde oluşturulmuş filtreye benzer yapı, bağırsaklardan kana sadece besin öğeleri, su, vitamin-mineraller gibi yararlı bileşenlerin geçmesine izin verir. Bu sıkı bağların bozulması sonucunda geçirgen bağırsak sendromu meydana gelmektedir.


Normalden daha geçirgen hale gelen bağırsaklar sebebiyle kana, yararlı bileşikler ile birlikte tam olarak sindirilmemiş besin öğeleri, zararlı organizmalar veya toksinler de karışabilmektedir. Bunun sonucunda da çeşitli metabolik bozukluklar meydana gelmeye başlar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Umut Evirgen Özge Özpirinçci ve Burak Yamantürk'ü paylaştı