TÜBİTAK'a yeni başkan

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı'na Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin atandı. Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

12 Haziran 2015, Cuma 09:15
A A
TÜBİTAK'a yeni başkan

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, "Açık bulunan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı'na Prof. Ahmet Arif Ergin’in atanması, 278 sayılı Kanunun 5'nci maddesi gereğince uygun görülmüştür’’ denildi.

TÜBİTAK’ın başkanlığını, Yücel Altınbaşak’ın istifa etmesinin ardından vekaleten Prof. Dr. Mehmet Çelik yürütüyordu. Prof. Ahmet Arif Ergin ise TÜBİTAK’a bağlı Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nin (BİLGEM) başkanlığını yapıyordu

TÜBİTAK'ın önceki başkanı Yücel Altunbaşak, görevinden istifa etmişti. Altunbaşak, personel alımında görevin kötüye kullanıldığı iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.