Tuğba Ekinci, şehitlere dil uzatan Nur Yerlitaş'ı savcılığa şikayet etti

'O Şimdi Asker' şarkısıyla ünlenen şarkıcı Tuğba Ekinci modacı Nur Yerlitaş'ın şehitler hakkında söylediği sözler için savcılığa suç duyurusunda bulundu

27 Kasım 2017, Pazartesi 16:03
A A

Geçen hafta İstanbul'da bir arkadaşının doğum günü davetine katılan Nur Yerlitaş, Instagram hesabından canlı yayın yapmıştı. Nur Yerlitaş klibinde oynadığı şarkıcı Serkan Kaya'nın eşi Ayşegül Kaya ile konuşurken, ağzından çıkanları kulağı duymamıştı.

İşte Nur Yerlitaş'ın söyledikleri: ''Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter artık.''

Nur Yerlitaş'ın bu sözleri büyük tepki çekmişti.

''O BU CAMİADAN SİLİNECEK''

''O BU CAMİADAN SİLİNECEK''

Nur Yerlitaş'ı eleştiren Tuğba Ekinci, "Bu işin peşini bırakmayacağım. O bu camiadan silinecek" demişti.

Tuğba Ekinci bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tuğba Ekinci savcılığa sunduğu dilekçede, Nur Yerlitaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında gayet ukala ve aşağılayıcı bir tavırla şehitler hakkındaki sözleri sarf ettiğini belirtti.

Söylemlerinin Türk vatandaşı olan herkesi derinden etkilediği belirtilen dilekçede Nur Yerlitaş'ın, ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama'' ve ''devletin egemenlik alamatlerini aşağılama'' suçlarından cezalandırılması istendi.

''ONUNLA HANGİ KANAL ANLAŞIRSA ONA DA DAVA AÇACAĞIM ''

''ONUNLA HANGİ KANAL ANLAŞIRSA ONA DA DAVA AÇACAĞIM ''

Tuğba Ekinci adliye çıkışında yaptığı açıklamada, Nur Yerlitaş'ın özür dilemesi halinde dahi davasının arkasında olduğunu söyleyerek, ''O kişiyle hangi kanal anlaşırsa ona da dava açacağım. Hangi firma anlaşırsa ona da dava açacağım.

O kişi sırf Nur Yerlitaş olduğu için değil Ahmet Mehmet olsaydı da suç duyurusunda da bulunurdum.'' dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.