Tüm Android'lere gelebilir!

Moto X'i diğer ceplerden ayıran önemli özellik, yakında tüm Android'li telefonlara gelebilir!

03 Haziran 2014, Salı 14:15
A A

Moto X'i diğer Android'li telefonlardan farklı yapan, en ilginç işlevlerinden bir tanesi, onu istediğiniz zaman "OK, Google" diyerek uyandırabilmeniz ve sesli komutlar verebilmeniz.

Moto X, bu işlevi sunabilmek için sizi ekranı kapalıyken bile sürekli olarak dinleyen bir sisteme sahip. Android Police'in yeni bir raporuna göreyse bu işlev, yakında Android'li tüm telefonlara gelecek. Motorola'nın Google'dan ayrılıp Lenovo'ya geçtiğini düşündüğümüzde, Google'ın bu hamlesi kulağa oldukça anlamlı geliyor.

Rapora göre Google, "sürekli dinleme" işlevini Android'e eklemekle meşgul, ancak işlev kullanıma ilk sunulduğunda cihazınızın şarjda olması gerekebilir. Rapora göre pil kullanımının optimize edilmesiyle bu ihtiyaç ortadan kalkabilecek.

İşlevin Android'li telefonlarımıza gelmesi halinde, ona dokunamadığımız zamanlarda, örneğin otomobil sürerken veya bisiklete binerken sesimizi kullanarak komut verebileceğiz. Örneğin Google Now'a havanın nasıl olduğunu sorup, sadece görüntülü değil, aynı zamanda sesli bir cevap alabileceğiz.

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.