Tüm birikimiyle barınak kurdu, 350 köpeğin evi oldu

'İyi insanlar iyi ki varlar' diyeceğiniz bir haberle karşınızdayız! Kendini sokak hayvanlarına adayan insanlar gördükçe hepimizin yürekleri eridiği bir gerçek. Konya'da kuaförlük yapan Ayla Sayar da bu insanlardan biri. 4 yıl önce tüm birikimiyle barınak kuran Sayar, tam 350 köpeğin beslenmesini ve bakımını yapıyor. Sayar, sevimli dostlarını 'Evlatlarım' olarak adlandırıyor.

21 Aralık 2020, Pazartesi 10:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
4 yıl önce açtı

4 yıl önce açtı

Seydişehir ilçe merkezinde kuaförlük yapan 40 yaşındaki Sayar, bundan 4 yıl önce, sokak köpekleri için barınak açtı. Sayar, mesleğinden elde ettiği gelirle, hem köpeklerin beslenme ihtiyacını hem de barınakta çalışan 2 kişinin maaşlarını karşılıyor. Boş vakitlerini barınakta geçiren Sayar, her biriyle ayrı ayrı gönül bağı kurduğu köpekleriyle gece gündüz ilgileniyor.

"Hayat paylaşınca güzel, bu canları sevmek lazım"

"Hayat paylaşınca güzel, bu canları sevmek lazım"

Sayar, AA muhabirine, hayvanları çok sevdiğini, gördüğü her bakıma muhtaç, aç ya da yaralı sokak köpeğine sahip çıkmaya çalıştığını söyledi.

Barınağı ilk açtığında az sayıda köpeğe baktığını, sayının zamanla 350’yi bulduğunu anlatan Sayar, "Çünkü hepsinin sahiplenilmeye ihtiyacı var. Hayat paylaşınca güzel, bu canları sevmek lazım" diye konuştu.

"Sevgim çoğaldıkça çoğaldı"

"Sevgim çoğaldıkça çoğaldı"

Sayar, evinde de 4 köpeği olduğunu belirterek, "Sevgim çoğaldıkça çoğaldı. Bu canları insanlardan daha çok seviyorum, hepsi benim evladım. Onlara 'köpek' demek bile istemiyorum Hepsi canım, can dostumdur. Hepsiyle ayrı bir duygusal bağım var. Kazancımın hepsiyle bu canlara bakıyorum ve bakmaya da devam edeceğim. Bir yerde hasta, bakıma muhtaç köpek göreyim, alır buraya getiririm. Gerekirse kendi aracımla Konya merkeze götürür, tedavisini yaptırıp getiririm" ifadelerini kullandı.

"Kendimi cennete düşmüş gibi hissediyorum"

"Kendimi cennete düşmüş gibi hissediyorum"

Bütün boş zamanını barınakta geçirdiğini ifade eden Sayar, şöyle konuştu:

Burası bana göre cennet gibi. İlçe merkezinden çıkıp buraya geldiğim zaman cennete düşmüş gibi hissediyorum kendimi. Çok huzur buluyorum. Kendi çocuklarım da var. Onlar da hayvanları çok sevdiği için burada vakit geçiriyorlar. Hem bana yardım ediyorlar hem köpekleri seviyorlar.

"Hepsine evlat gibi bakarım"

"Hepsine evlat gibi bakarım"

İş yerimi randevulu açtığım için genelde her günüm burada geçiyor. Aracımla buraya geldiğim zaman hepsi karşılamak için koşar, sevinirler. Biri hasta olduğu zaman dizime yatar, ’beni sev’ diye ağlar, kafasını okşarım mutlu olur. Hepsi benim evladım gibi, canım, ciğerimdir. Hepsine evlat gibi bakarım.

Mama desteği bekliyor

Mama desteği bekliyor

Sayar, hayvanlar için yaş ve kuru mama desteği beklediklerini de söyledi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hayvansever kadın evinde 30, sokakta ise 170 kediye bakıyor