Tüm hayatınızı değiştirebilecek bir diyet: Kan grubuna göre beslenme diyetini hiç duydunuz mu?

Kan grubuna göre beslenme diyeti için yapmanız gereken tek şey kan grubunu bilmek ve onunla uyumlu besinleri hayatınıza eklemek. Kan grubunuza bağlı olarak sağlığınız için hangi yiyeceklerin sizin için en iyi olduğunu belirleyen uzmanlar tarafından ortaya çıkarılan bu diyet çok uzun yıllardır popülerliğini koruyor. Bu diyeti uygulayan insanların neredeyse tümü kan grubuna göre beslenmeye başladıklarından bu yana neredeyse hastalanmadıklarını ve hiç olmadıkları kadar enerjik hissettiklerini belirtiyorlar.

03 Aralık 2020, Perşembe 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
A Kan Grubu Diyeti

A Kan Grubu Diyeti

A kan grubu toprakla ilgili veya kültivatör olarak adlandırılır. A tipi kan grubuna sahip insanlar bitkilerle zenginleştirilmiş bir diyet yapmalı ve tamamen toksik kırmızı et tüketmemelidir. Bu diyet vejetaryen diyetiyle çok fazla benzerlik gösterir.

A Grubu'nun yemesi gerekenler: 

Soya proteinleri, tahıl ürünleri ve sebzeler, balık ya da tavuk eti, sebze (daha çok çiğ ya da buharda pişirilerek), brokoli, havuç, bal kabağı, ıspanak, sarımsak, erik, vişne gibi meyveler.

A Grubu'nun yememesi gerekenler: 

Kırmızı et (bu gruptakiler et yedikleri zaman ağırlık hisseder, enerji kaybına uğrarlar. Ayrıca et yağ olarak vücutta depolanır), sütlü besinler (metabolizmayı yavaşlatır), salam, sosis, kavurma, biber, domates, patates ve lahana, tropikal meyveler, mandalina, portakal gibi turunçgiller.


B Kan grubu diyeti

B Kan grubu diyeti

B kan grubu göçebe olarak adlandırılır. Bu insanlar bitkileri ve çoğu etleri (tavuk ve domuz eti hariç) yiyebilir. Ayrıca bazı süt ürünlerini tüketebilirler. Ancak, buğday, mısır, mercimek, domates ve diğer birkaç gıdadan uzak durmalıdırlar.


B Grubu'nun yemesi gerekenler 

Sütlü besinler, dana ve hindi eti, balık (ıstakoz, karides, kalamar, midye gibi kabuklu deniz ürünleri hariç), zeytinyağı , yeşil yapraklı sebzeler (4-5 öğün) patates, lahana ve mantar.

B Grubu'nun yememesi gerekenler: 

Mısır, buğday, mercimek, fındık ve susam, kuzu ya da tavşan eti, piliç ve tavuk eti, susam yağı, ayçiçek yağı, mısır özü yağı, zeytin.AB Kan grubu diyeti

AB Kan grubu diyeti

Ab kan grubu anlaşılmaz ve muamma olarak adlandırılır. A ve B tipleri arasında bir karışım olarak tanımlanır. Yiyebileceği besinler arasında deniz ürünleri, tofu, süt, fasulye ve tahıllar bulunur. Barbunya, mısır, sığır eti ve tavuktan kaçınmalıdırlar.

AB Grubu'nun yemesi gerekenler: 

Domates, deniz ürünleri, süt ürünleri, sebze, koyun, tavşan ve hindi eti, yoğurt, yumurta.

AB Grubu'nun yememesi gerekenler: 

Dana ve sığır eti (et vücutta yağ olarak depolanır), tavuk ve piliç eti, sarımsak, biber, sirke, hayvansal yağlar.


0 Kan grubu diyeti

0 Kan grubu diyeti

0 kan grubu avcı olarak adlandırılır. 0 kan grubuna sahip olanların diyeti büyük ölçüde et, balık, kümes hayvanları, bazı meyveler ve sebzelere dayalı yüksek protein içeren bir diyettir. Fakat tahıl, baklagil ve süt ürünleri tüketimi sınırlı olmalıdır. Bu diyet paleo diyetiyle benzerlik gösterir. 0 kan grubu beslenme programı uygularken ihtiyacınız olan proteini almak için protein tozu takviyesi de kullanabilirsiniz.

0 Grubu'nun yemesi gerekenler: 

Kırmızı et, karaciğer, beyaz et, balık ve deniz ürünleri. İyotlu tuz, ıspanak ve brokoli.


0 Grubu'nun yememesi gerekenler: 

Tahıl ürünleri, ekmek, taneli sebzeler, buğday (buğdayda bulunan gluten maddesi, 0 grubundaki kişilerin kilo vermesini engellediği için buğday unundan yapılmış yiyeceklerden uzak durulmalıdır), süt ürünleri ve yumurta, sıvı yağ.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En sinir bozucu rahatsızlıklardan biri: Boyun tutulmasını geçirecek hareketler