Tüm mahallenin korktuğu pitbull yaşlı kadının hayatını kurtardı

Kötü şöhretleri nedeniyle pitbullar insanlar tarafından biraz korkutucu bulunuyor. Bunlardan biri de İsveç'te yaşayan Simba isimli pitbull. Tüm mahallenin korktuğu Simba, büyük bir kahramanlık sergileyerek komşusu olan yaşlı kadının hayatını kurtardı. İşte kahraman Simba'nın hikayesi.

09 Eylül 2020, Çarşamba 14:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İsveç'te yaşayan Arjanit Mehana'nın sevimli dostu Simba, pitbull cinsi bir köpek olduğu için çok fazla ön yargıyla karşılaşıyor. 4 yaşındaki Simba'dan alt kat komşuları da dahil tüm mahalle korkuyordu. Ancak bir gün Simba'nın kahraman olacağından habersizlerdi.Bir gün Simba ve Arjanit evlerine geldiklerinde Simba alt kat komşusu olan yaşlı kadının kapısına gidip havlamaya başladı. Simba'nın komşusunun kapısını patileriyle açmaya çalıştığını gören Arjanit bir terlik olduğunu anladı. Her ne kadar Simba'yı kapıdan uzaklaştırmaya çalışsa da başarılı olamadı. En sonunda kulağını kapıya dayadı ve yaşlı kadının yardım sesini duydu.

Sağlık ekiplerine haber veren Arjanit, ekiplerle birlikte içeri girdi ve yaşlı kadını yerde yatar halde buldu. Yaşlı kadın yere düşmüş ve kalçasını kırmıştı.

Arjanit daha sonra yaptığı açıklamada, pitbulların kötü niyetli insanlar tarafından vahşileştirildiğini diğer köpekler gibi yetiştirdiklerinde onlardan hiçbir farkı olmadığını hatta çok daha hissiyatlı olduklarını söyledi.

Simba sayesinde kurtulan yaşlı kadın artık ondan korkmuyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vitiligo hastası 7 sevimli hayvan