Tüm zamanların en ikonik 13 saç modeli

Zamanında sahip oldukları saç modeliyle akımlar yaratan ikonik yıldızlar, bir dönem konuşulmuş, birçok gencin stilini belirlemiş, hayranlık yaratmışlar. Peki, neydi o ikonik saç modelleri gelin birlikte hatırlayalım.

24 Ekim 2017, Salı 16:45
A A
KISA KÂKÜL

KISA KÂKÜL

1950 yılında Bettie Page ile ünlenen saç modeli, yıllarca herkes tarafından çok sevildi. Ayrıca Page’in siyah saç rengi de popülerleşti.

KABARIK SAÇLAR

KABARIK SAÇLAR

1960’larda moda olan kabarık saç modeli, dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy’nin eşi Jackie Kennedy ile popüler hale geldi.

AFRO

AFRO

Yine 1960’lı yıllarda popüler olan afro saç, Afrikalı Amerikalıların saç stili ve adını da buradan alıyor. Zamanın ikonikleşen saç modelinin seveni hala çok.

HAVALI SAÇLAR

HAVALI SAÇLAR

1970’lerde ünlenen saç modeli, Charlie’nin Melekleri adlı filmde oynayan Farrah Fawcett sayesinde dönemin en ikonik saçı haline geldi.

DOĞAL UZUN SAÇLAR

DOĞAL UZUN SAÇLAR

Ortadan ayırdığı, uzun saçlarının doğallığıyla dikkat çeken Ali MacGraw, 70’lerin moda ikonu olarak anılıyor.

PERMA

PERMA

Bukleli saçların uzun süre kullanılabildiği yöntem perma, 1980’lerde ikonikleşerek moda olan saç modellerinden. Annelerimizden hatırlarsınız.

KÜT, KÂKÜLLÜ VE KABARIK

KÜT, KÂKÜLLÜ VE KABARIK

1980’li yılların ünlü şarkıcısı Debbie Harry sayesinde ikonikleşen saç şekli, hâlâ birçok insan tarafından severek kullanılıyor.

KISA SAÇIN SEVİLEN HALİ; PERİ KESİM

KISA SAÇIN SEVİLEN HALİ; PERİ KESİM

Kısa saç severler için en ikonik saç modeli peri kesim, Mia Farrow ile popülerleşmişti

KISA VE HAVALI SAÇ MODELİ

KISA VE HAVALI SAÇ MODELİ

Kısa ve kabarık saçlarının doğallığıyla herkesin örnek aldığı Leydi Diana Spencer’ın saç modeli, yıllarca dünyanın her yerindeki kadınlar tarafından severek kullanıldı.

ARIKOVANI MODELİ

ARIKOVANI MODELİ

Uzun saçın arı kovanı olarak toplanıldığı saç kesimi ilk olarak Audrey Hepburn ile ikonikleşti. Yıllar sonra da Amy Winehouse ile yeniden popülerleşen saç modeli hâlâ sevilerek kullanılıyor.

ZARİF, KISA VE BUKLELİ

ZARİF, KISA VE BUKLELİ

Kısa saçın en zarif göründüğü saç modeli, Monako prensesi Grace Kelly’nin bukleli saçlarının ensesinde birleşmesiyle oluşan görüntü, tüm zamanların en ikonik saç modellerinden biri.

KATLI SAÇLAR

KATLI SAÇLAR

Friends dizisindeki Rachel rolünü canlandıran Jennifer Aniston ile ikonikleşen katlı saçlar, uzun yıllar severek kullanıldı.

BOB SAÇ KESİMİ

BOB SAÇ KESİMİ

Victoria Beckham ile ikonikleşen, arkası kısa önü uzun, küt saç kesimi yıllardır kısa saç severler tarafından kullanılıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Monokromatik makyaj nedir, nasıl yapılır?