Tüm zamanların en iyi 8 stil önerisi

Konu moda olunca yaratıcı ve yenilikçi olmak kulağa daha cool gelse de, modern hayatta hızlı olmak zorundayız. Ne kadar yaratıcılık o kadar zaman demek. "Eğer dışarı çıkmak benim için bir eziyete dönüşmesin" diyorsanız en risksiz görünümleri seçmek en akıllıcası olacaktır. Geçmişten günümüze gelen moda görünümlerini kullanmak hem her zaman en garantisi, hem de en klasıdır. İşte karşınızda tüm zamanların en önemli 8 moda tüyosu!

22 Nisan 2020, Çarşamba 17:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Vücudunu dengele

Vücudunu dengele

Muhtemelen vücudunda en çok nereni seviyorsan orayı ortaya çıkarmak isteyeceksin. Bu, güzel bronzlaşmış kolların da olabilir, incecik belin de. İnce belini göstermek istiyorsan muhtemelen yüksek bel bir pantolon giyip belini kemerle iyice sıktıracaksın. Ancak bir yol daha var. Dikkati başka yöne çekmek! Eğer armut şeklinde bir vücudun varsa, bacaklarını siyah bir pantolonla kamufle et, boynuna rengarenk bir şal ya da fular al ve tüm dikkatleri üst bedenine topla. 

Yaşına göre giyin

Yaşına göre giyin

Trendlere uy, ama bunu yaşına uygun şekilde yap. Örneğin şu sıralar genç kadınlar arasında oldukça popüler olan kısa tişörtlerden (crop-top) giymek istiyorsun ama aynada hep eğreti durduğunu mu düşünüyorsun? O zaman biraz daha uzun bir tişört giy, en azından göbek deliğini kapatsın. Hem hayalindeki görüntüye biraz daha yaklaşırsın, hem de 'genç görünmeye çalışıyor' gibi durmazsın. Sadece bir örnek. 


Doğru sütyen daha ince gösterir

Doğru sütyen daha ince gösterir

Memelerinin vücudunda nerede durduğu kıyafetlerinin nasıl göründüğünü büyük oranda etkiler. Kıyafetine o kadar özendikten sonra sütyeninle bir çuval inciri berbat etmek etmemek için doğru sütyeni seç. Eğer doğru bedeni giyersen ne sarkıklık olur ne de tabiri caizse sütyenin dışına 'fırtlayan' bir görüntü. Bu, silüetinin düzgün görünmesinde en önemli unsurdur. İdeal görüntü, dirsekler ve omuzların tam ortasında kalan göğüslerdir. 

Aşırı uyumlu görünme

Aşırı uyumlu görünme

Birbirine yakın tonları giyinmek karşı tarafa çok 'özenli' bir izlenim verir. Eğer biraz daha az özenilmiş ve cool bir izlenim vermek istiyorsan, birbirine zıt renkleri kullan. Zıt renkler, birbirini sandığından daha fazla tamamlar.

Dekolte için tek yer seç

Dekolte için tek yer seç

İnsanlara tek seferde bakabilecekleri birden fazla yer verme. Eğer göğüs dekolteli bir elbise giydiysen, aynı anda kollarını ve bacaklarını da açma. Vücudunu tamamen saran bir elbise giyiyorsan örneğin, yakanı çok daha fazla açmana gerek yok. 

İmza görünüm belirle

İmza görünüm belirle

Hiç durma, hemen şimdi galerine gir ve içinde en rahat hissettiğin kıyafetini bul. Muhtemelen içinde kendini en 'sen' hissettiğine yöneleceksin. Daha sonra bu görünüm farklı varyasyonlarını dene. Eğer imza görünümünü bulamıyorsan, insanlara sormaktan çekinme. 'Sence hangisi bana daha çok yakışıyor?' diye sor. Örneğin ispanyol paça, senin imza görünümünün bir parçası olduysa arkadaşlarının bir mağazada ispanyol paça görünce akıllarına senin geldiğini düşün. Oldukça havalı. 

Basic'leri bırakmayın

Basic'leri bırakmayın

Düz renkli ya da küçük desenli bluzları tercih etmelisin. Örneğin siyah renkli bir bluz sizi hem daha uzun gösterecek hem de zarif görünmeni sağlayar. Kısa boyluysan çizgili bluz satın alırken, bluz çizgilerinin, boyuna doğru olmasına dikkat et. Boyuna çizgiler siluetini belirgin şekilde uzatacaktır.

Planlama yap

Planlama yap

Örneğin haftanın bir akşamını, diğer günlerin kıyafetlerini belirleyerek geçir. Hem stres atarsın, hem her sabah kombin yapma stresinden kurtulursun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yalın ayak, makyajsız ve koca bir gülümseme: Kylie Jenner