Tümgeneral Dişli, Genelkurmay Başkanı Akar'a oyun oynamış!

Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli'nin darbe karşıtı görünerek, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'ı bildiriyi imzalamaya ikna etmeye çalıştığı ortaya çıktı

18 Temmuz 2016, Pazartesi 11:47
A A
Tümgeneral Dişli, Genelkurmay Başkanı Akar'a oyun oynamış!

Darbeyi yöneten ve organize eden isimlerin başında geldiği belirtilen Tümgeneral Mehmet Dişli'nin, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a 'oyun' oynadığı ortaya çıktı.

Habertürk Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu'nun haberine göre, tutuklanan Mehmet Dişli'nin, 15 Temmuz günü boyunca karargahta olduğu, kendisini tutuklanmış gibi gösterdiğini, ellerinin kelepçeli olduğu belirlendi.

O esnada darbe karşıtı olarak gibi görünen Dişli'nin, Akar'a, "Komutan direnmeyelim, ne olur imzalayın" diyerek ikna etmeye çalıştığı da öğrenildi.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın kurtarılmasının ardından kamuoyu önüne ilk çıktığında Tümgeneral Mehmet Dişli de yanındaydı.

Tümgeneral Mehmet Dişli, AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin kardeşi.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer46768","46768","201607","46768-484328.jpg","1", "0","Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan ilk görüntüler");

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.