Tuncay Güney ifade vermeyi reddetti

Tuncay Güney ifade vermeyi reddetti

08 Ekim 2009, Perşembe 10:56
A A

Ergenekon ana davasının 115'inci oturumunda mahkeme başkanı Köksal Şengün duruşmaya gelen evrakları okudu. Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen oradan da dava dosyasına gelen yazıda kendi istediği tarihte Tuncay Güney ile mülakat yapmak için girişimde bulunulduğunu ancak Güney'in mülakat talebini reddettiği belirtildi.

Kanada yasalarına göre zorla ifadesi alınamayacağı için Tuncay Güney yönünden dosya işlemlerinin tamamlandığı bu nedenle adli yardım yapılamadığı ifade edildi. Dönemin Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Kutlu Savaş tarafından hazırlanarak yine dönemim Başbakanı Mesut Yılmaz'a verilen 'Susurluk Rapronu'n orjinal hali de mahkemeye ulaştı. Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz, Susurluk Raporu ve eklerinin kendi elinde bulunan bölümlerini avukatı aracılığı ile mahkemeye gönderdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.