Tunceli'de terör operasyonu

Tunceli’de Jandarma Özel Harekat Timleri tarafından düzenlenen operasyonda öldürülen 14 teröristten birinin sözde bölge sorumlularından olduğu ve 'bölge halkını etkilemek' için kod ismi olarak 'Ferhat Dersim'i kullandığı ortaya çıktı

27 Mart 2017, Pazartesi 18:48
A A
Tunceli'de terör operasyonu
Tunceli’de terör örgütü PKK’ya yönelik bir sığınağa düzenlenen ve 14 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Ölü olarak ele geçirilen 14 teröristin Tunceli-Erzincan güzergahında son 2 yılda çok sayıda yol kesme, güvenlik güçlerinin şehit edilmesi ve bir askerin kaçırılması eylemlerini gerçekleştirdiği belirlendi.


SÖZDE YARIMDIMCISI DA ÖLDÜRÜLDÜ


Teröristlerin kimlikleriyle ilgili bilgiler de netleşmeye başladı. Öldürülen 'Ferhat Dersim' kod adlı teröristin asıl adının Yusuf D. olduğu ve sözde Tunceli bölge sorumlularından olduğu öğrenildi. Yusuf D’nin sözde yardımcısının da yine ölü olarak ele geçirilen 14 terörist arasındaki Necmi Gar kod adlı terörist olduğu tespit edildi.


ÖRGÜTÜN İSİM OYUNU


Diyarbakır’da “Amed” soyadını kullanarak bölge halkını etkilemeye çalıştığı tespit edilen terör örgütü PKK’nın son zamanlarda soyadı oyununu Irak’ın Musul iline bağlı Sincar/Şengal bölgesinde de tezgaha koyduğu ortaya çıkmıştı. O bölgelerde terör örgütünün kod olarak Zeki Şengali, Agit Civyan Ezid, Beridan Ezidi gibi bölgeye uyarlanmış soy isimleri kullandığı güvenlik güçlerinin raporlarına yansımıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2017'nin kazananlarını açıkladı