Türbanlı hostesler mi geliyor?

Türk Hava Yolları'nın 26 Kasım'da yayınladığı yeni kıyafet genelgesine göre personelin türban takması önündeki engel kaldırıldı

21 Aralık 2010, Salı 13:00
A A
Türbanlı hostesler mi geliyor?

Genel Müdür Temel Kotil imzasıyla yayınlanan genelgede; üniforma giyme zorunluluğu bulunmayan çalışanlarla ilgili kurallar açıklandı.

Personelin türban takmasını engelleyen 13 Mayıs 2010 tarihli genelgedeki, "Görev mahallinde saçlar daima açık, düzgün taranmış veya toplanmış olacaktır" ifadesi yeni genelgede yer almadı.

Özellikle Bilgi İşlem Departmanı ve Verimli Kaynak Kullanımı birimlerinde daha önce türbanını kapı önünde çıkaran personelin genelgeden sonra türbanıyla çalışmaya başladığı belirtiliyor.

12 BİN 500 PERSONEL GÖREVLİ

THY’de yaklaşık 2 bin pilot, 4 bin 800 kabin memuru toplam 12 bin 530 personel görev yapıyor. Pilot, kabin, bilet satış ve yer hizmetleri personeli üniforma giyiyor.

Genel Müdürlük, kargo, Verimli Kaynak Kullanımı, Bilgi İşlem, Eğitim Başkanlığı gibi birimlerde ise üniforma giyilmiyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.