Turbo kaplumbağa

Galler'de kış uykusu sırasında sıçan saldırısına uğrayan ve 2 ön bacağını kaybeden 100 yaşındaki kaplumbağa "Bayan T", belki de "her şey buraya kadarmış" dediği anda hayata tekrar tutunmayı başardı

30 Nisan 2015, Perşembe 10:30
A A

"Galler'de kış uykusu sırasında sıçan saldırısına uğrayan ve 2 ön bacağını kaybeden 100 yaşındaki kaplumbağa "Bayan T", belki de "her şey buraya kadarmış" dediği anda hayata tekrar tutunmayı başardı.

Kaplumbağanın sahibi Jude Ryder, iki bacağını kaybeden Bayan T'nin yaşam koşullarını iyileştirebilmek veterinere yaklaşık 1000 sterlin harcamıştı. Ancak Ryder'ın 37 yaşındaki mekanik mühendisi oğlu Dale, bilgilerini kullanarak bir model uçağın tekerleklerini Bayan T'ye monte etti.

Kaplumbağa'nın sahibi Ryder, ona sahip olduğunda 8 yaşındaydı. Bayan T'nin hala genç olduğunu belirten Ryder, tekerleklerinin bakımlarının düzenli olarak yapılması durumunda onu uzun ve rahat bir hayatın beklediğini ifade ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.