Turgut Doman o karardan sonra 70 gündür maç alamıyor!

TFF hakemlerinden Turgut Doman, İstanbulspor ile Samsunspor maçında skandal bir karara imza atmıştı. Sarı kartı olmayan oyuncuyu çift sarı karttan oyundan atan Doman'ın bu kararı sonrası İstanbulspor tarafından PFDK'ya başvuru yapılmıştı. PFDK 'kural hatası olmadığı' kararı verse de daha sonra Doman'ın iki Arnavut oyuncuyu karıştırdığı ortaya çıkmıştı. Kural hatası olmadığına karar verilmesine rağmen Doman o tarihten beri maç alamadı.

30 Nisan 2021, Cuma 15:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TFF 1. Lig'de İstanbulspor ile Samsunspor arasında oynanan 22. hafta maçında kart krizi yaşanmıştı. Hakem Turgut Doman, İstanbulspor oyuncusu Eduart Rroca'yı sarı kartı olmamasına rağmen çift sarı karttan oyundan atmıştı. 

İstanbulspor'un PDFK'ya taşıdığı olayın ardından disiplin kurulu, "Müsabaka hakemlerinin adı geçen sporcunun şiddetli hareketi nedeniyle direkt kırmızı kartla ihraç edildiği yönündeki raporları ve incelenen görüntülerle somut olayda şahısta hata hali bulunmadığından talebin reddine oy çokluğuyla karar verilmiştir" gerekçesiyle başvuruyu reddetmişti.

Ancak Doman, o tarihten beri, yani tam 70 gündür maç alamıyor. MHK'nın sezon sonuna kadar maç vermeyeceği tahmin edilen Doman'ın klasmanının düşüp düşmeyeceği ise bir sonraki sezon açıklanacak hakem listelerinin ardından belli olacak.

Hürriyet yazarı Murat FEvzi Tanırlı, 2 ay önce oynanan maça dair yazısında ise olay şu şekilde özetlemişti:

MHK’nın yeni yüzlerinden Turgut Doman, TFF 1.Lig’de İstanbulspor-Samsunspor gibi haftanın önemli eşleşmesinde görevliydi. Ev sahibinden Eduart Rroca, Samsunsporlu Djedje’ye 90. dakikada eliyle basit bir temasta bulunuyor ve Arnavut oyuncu “2. sarı kartla” oyundan atılıyor. Rroca ve İstanbulspor kulübesi, ilk sarı kartı olmadığına dair itiraz etse de karardan döndüremiyor. Görüntülerden ve TFF’deki maç raporundan anlaşılıyor ki 60. dakikada ilk sarı kartı gören isim, takımın bir başka Arnavut oyuncusu Kristal Abazaj. Hakem, Arnavut oyuncuları karıştırıyor ve 2. sarı kart hatalı çıkıyor. İstanbulspor’un haklı kural hatası başvurusu, 23 Şubat Salı günkü PFDK kararlarında “Hakemlerin oyuncuyu şiddetli harekete istinaden ihraç ettiğine dair raporları” kaynak gösterilerek reddedildi. Aklımızla alay edilen hakem raporları ve kararlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Caner'den Harun'a baraj tepkisi: Oğlum adam yok burada!