Turist pazara akın etti

Turist pazara akın etti

Turist pazara akın etti

03 Mayıs 2019, Cuma 12:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT,(DHA) - ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde kurulan Perşembe Pazarı'na, bölgedeki otellerde tatil yapan turistler akın etti. Pazarcı esnafı, sıkı pazarlık yapan turistlerin alışveriş yapmamasından şikayetçi.

Mayıs ayının ve yüksek turizm sezonunun başlamasıyla birlikte, 250 bin yatak kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük turizm destinasyonu olan Manavgat'ta otellerin tamamı açıldı. Tatil amacıyla bölgedeki otellere gelen turistler, perşembe günleri kurulan ilçenin en büyük pazarına akın etti. Otobüslerle kurulan pazar yerlerine yakın noktalara sabah saatlerinde bırakılan ve rehberleri tarafından bilgilendirilen turistler, kent içi esnafına ilgi göstermeden doğrudan pazar yerine gitti.

Pazarcı esnafı ise tekstil, hediyelik, baharat, parfüm, sebze ve meyve bölümlerinde sergilenen ürünlere bakarak, zaman zaman pazarlık yapan turistlerin alışveriş yapmamasından yakındı. Esnaf, turistlerin pazara, Side Antik Kenti gezmeye gelir gibi geldiğini, fiyat sorduğunu, pazarlık yaptığını ve alışveriş yapmadan geri döndüğünü belirtti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Park halindeki otomobil yandı