Turistlere bayram şoku!

İzmir'e üç kruvaziyer gemisiyle gelen binlerce turist, Kurban Bayramı'nda dükkanların çoğunun kapalı olması, müzelerin de ilk gün öğleden sonra açılması nedeniyle hayal kırıklığı yaşadı

17 Ekim 2013, Perşembe 13:40
A A
Turistlere bayram şoku!

Turizm kenti olma yolunda büyük çaba gösterilen İzmir’e Kurban Bayramı'nda aynı gün, 'MSC Magnifica', 'Delphin Nassal' ve 'Costa Fasinosa' gemileriyle 6 binin üzerinde turist geldi. Alsancak Limanı’na yanaşan gemilerden inen turistler gezmek için kente dağıldı. Ancak bayram olması nedeniyle, başta turistlerin alışveriş için tercih ettiği en önemli yerlerden olan, kentin tarihi mekanlarından Kemeraltı Çarşısı ile çevresinde dükkanlar kapalıydı. Her zaman kalabalık olan çarşı sessizdi. Alışveriş yapmak isteyen turisitler, büyük bölümü kapalı olan dükkanları görünce şaşkınlık yaşadı.

İzmir’e turist taşıyan kruvaziyer gemilerin programının haftalar öncesinden belli olduğunu dile getiren turizmciler, "Birçok esnafta gemilerin geliş programı var ancak bayram nenediyle dükkanların büyük bölümü kapalıydı" dedi. Turizimciler bayramın ilk günü, müzelerin öğle saatinden önce açılmamasının da turistlerin tepkisini çektiğini dile getirerek, "Turlar satılırken müze gezileri de içinde bulunuyor. Zaten gemilerin geliş ve gidiş saatleri belli. Turistler sabah ören yerlerini gezmeye çıkıyorlar" diyerek bu durumu yadırgadıklarını dile getirdi.

ALIŞVERİŞ KUŞADASI’NDAN


İzmir’e gelen turistlerden Meryemana ve Efes turuna katılanlar, alışveriş için Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne yöneldi. Turistler, hem kendileri hem de sevdikleri için buradaki mağaza ve dükkanlardan alışveriş yaptı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...