“Türk demokrasisi darbelerden arındırılmalı”

“Türk demokrasisi darbelerden arındırılmalı”

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü’ne özel bir açıklama yaptı

15 Temmuz 2017, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Türkiye’nin geleceğine, refahına ve huzuruna ancak demokrasi içinde kalarak ulaşılabileceğinin vurgulandığı açıklamada; “1876 yılından bu yana, 140 yıllık ‘Türk Demokrasi Tarihi’, maalesef yeniden hain bir darbe girişimi karşısında kalmış; toplumda demokrasiye karşı güvensizlik ve korku ortamı algısının yerleştirilmesi çabasına şahit olunmuştur.

Artık, demokrasimizin darbelerden ve darbeci zihniyetten arındırılması zamanı gelmiştir. Önümüzdeki dönemde sadece içeride değil, dışarıda da uzlaşma kültürü ve diplomasi dilinin ağırlık kazanması için siyasi partilerimiz başta olmak üzere iş dünyası örgütleri, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, kanaat önderleri ve toplumun ortak bir gelecek paydasında birleşmesini, gücümüze güç katacaktır.

Demokrasiye ve halkın iradesine olan inancımızla, toplum olarak yalnızca zor dönemlerde değil her zaman kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde olmamızın gerekliliğini her platformda vurguladık, vurguluyoruz. Her alanda kenetlenmiş bir toplumun, zorlukları ve sıkıntıları kolay aşacağına inanıyoruz” denildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan'a taziye mesajı