Türk Dışişleri İran'ı yalanladı: Sınırlar açık

Türk Dışişleri İran'ı yalanladı: Sınırlar açık

İran Emniyet Genel Müdürü Tuğgeneral Hüseyin Aştari'nin, Türkiye'de iki haftadır yaşanan saldırılar nedeniyle Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi'nin (SNSC) kararıyla kuzeybatı sınırının geçici olarak kapatıldığı açıklamasına Ankara'dan yalanlama geldi

04 Ağustos 2015, Salı 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye’de başlatılan sınır ötesi operasyonlar ve yaşanan saldırılar nedeniyle birçok ülke vatandaşına seyahat uyarısı yaparken, çarpıcı bir iddia da İran’dan gelmişti.

İran Emniyet Müdürü Aştari, başkent Tahran’da bir konferansta yaptığı konuşmada Türkiye ile kuzeybatı sınırının geçici olarak kapatıldığını açıkladı.

Türkiye ile İran arasında üç sınır kapısı bulunuyor. Fakat Aştari, İran’ın Hakkari Yüksekova, Van Özalp ve Ağrı Doğubeyazıt’taki sınırların tamamının kapatılıp kapatılmadığını net bir şekilde ifade etmedi. 

 

 

DIŞİŞLERİ YALANLADI

Hürriyet'in haberine göre Türk Dışişleri Bakanlığı kaynakları ise sınırların kapalı olduğunu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Diplomatik kaynaklar, “Tek bir kişinin böyle bir açıklaması var. Ancak resmi makamların aldığı böyle bir karar yok. Sınırlar hala açık” değerlendirmesinde bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Antalya'da kafeste feci ölüm