Türk futbolu nefes aldı: Ülke sıralamasında nihayet basamak atladık

Türkiye UEFA ülke sıralamasında uzun süre sonra basamak atladı. Dünkü Avrupa maçları öncesinde 19. sırada olan Türkiye, Galatasaray'ın beraberliği ve Fenerbahçe'nin galibiyetiyle 18. sıraya yükseldi. 15. sıradaki Hırvatistan ile fark ise 0.300'e düştü.

05 Kasım 2021, Cuma 10:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye uzun süredir düşüştü olduğu UEFA ülke sıralamasında nihayet çıkışa geçti. Dibe vurmaya ramak kala gelen puanlar adeta ülke futboluna nefes aldırdı. Lig şampiyonunun ve ardından gelen 4 takımın Avrupa'da yoluna devam edebilmesi için bu seneyi ilk 15 içerisinde tamamlamak önemli. Bunun için de Avrupa'da mücadele eden takımlarımızın şubat ayını görmesi gerekiyor.

Felaket senaryosu

Felaket senaryosu

Hürriyet'ten Uğur Meleke, köşesinde şunları yazdı:

Dün saat 20:45 sularında Avrupa ülkeler sıralamasında 19’uncu basamaktaydık. Üstümüzdeki 4 ülkeyle (Hırvatistan, Yunanistan, G.Kıbrıs ve Çekya ile) çok küçük puan farklarımız söz konusuydu. Ve bu sezonu eğer 15’inci basamağa tırmanarak bitiremezsek 2023’te bizi bir felaket senaryosu bekliyor: Avrupa’ya artık 5 değil 4 takımla gidebileceğiz. Bunların biri Şampiyonlar Ligi, üçü Konferans Ligi ön elemesine... Ve bu 4 takımımız da üçer ön eleme oynamak zorunda kalacaklar.

"Kader gecesi"

"Kader gecesi"

Tüm bu felaket senaryosundan kurtulabilme ihtimalimiz temsilcilerimizin Şubat’ı görmesine bağlı. Dün bu açıdan Türk futbolunun kader gecelerinden biriydi ve Galatasaray’la Fenerbahçe’nin aldığı iyi sonuçlar umutlandırdı bizi. Galatasaray, 160 dakikasını çok akıllı oynadığı Lokomotiv eşleşmesinden toplamda 4 puan çıkararak işin büyük kısmını halletti. 

"Artık şubat ayına kaldık diyebiliriz"

"Artık şubat ayına kaldık diyebiliriz"

Galatasaray’ın artık Şubat kurasında olması kesin gibi. Fenerbahçe de Antwerp’ten 4 puan alarak en azından grupta ilk üçü büyük ölçüde garantiledi. Bu sezon Avrupa Ligi grup üçüncülerinin de Konferans Ligi’nde devam etmeleri söz konusu. Sarı lacivertliler de dün geceki hayati galibiyetle Şubat kurasına göz kırptı bence.

Mevcut durum:

Mevcut durum:

  • 14- İsviçre 27,925
  • 15- Hırvatistan 25,400
  • 16- Çekya 25,500
  • 17- Kıbrıs Rum Kesimi 25,125
  • 18-Türkiye- 25,100
  • 19- Yunanistan - 24,700

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mert Hakan istikrar istiyor: Kötü geçen 3 haftayı tek galibiyetle unutturamayız