Türk gencin katiline rekor ceza!

Almanya'nın Hamburg kentinde ikamet eden ve öğrenci değişim programı nedeniyle ABD'nin Montana eyaleti Missoula şehrinde öldürülen Türk genci Diren Dede'nin (18) katiline 70 yıl hapis cezası verildi

13 Şubat 2015, Cuma 09:14
A A
Türk gencin katiline rekor ceza!

Almanya’nın Hamburg kentinde oturan ve öğrenci değişim programı kapsamında ABD’nin Montana eyaleti Missoula kentine giden Türk genci Diren Dede (18) 2014 Nisan ayında izinsiz girdiği garajda garajın sahibi tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Aylardır devan eden mahkeme gecen ay Diren’i öldüren ev sahibi Mark Kaarma nefsi müdafaa yaptım diyerek kendini savunurken, görgü şahitleri ve kamera kayıtlarını inceleyen mahkeme heyeti ev sahibi Kaarma’yi planlı bir şekilde adam öldürmekten dolayı suçlu bulmuştu. Mahkeme bu gün de katilin alacağı cezayı açıkladı.

'HAYATIMIZ KARARDI'

Savcılık Kaarma için yüz yıl hapis isterken mahkeme Diren Dede’nin katiline 70 yıl hapis cezası verdi. Mahkemenin kararına bile sevinemediğini belirten Diren’in babası Celal Dede “Katil yaşıyor ve hapse giriyor; ama benim oğlum haklı ve öldü. Bizim hayatımız karardı” diyerek tepkisini dile getirdi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...