Türk güzeline vize engeli!

Türk güzeline vize engeli!

16 Mart'ta Almanya'nın Usedom Adası'nda yapılacak "Top Model Of The World" yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek Sezgi Tüzel, Almanya'dan vize alamayınca adayların Köln'deki lansman toplantısına katılamadı

06 Mart 2011, Pazar 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya'nın Polonya sınırında bulunan Usedom Adası'nda 16 Mart'ta bu yıl 18'incisi düzenlenecek "Top Model Of The World" yarışmasına katılacak ülke temsilcisi güzeller Köln'de ilk kez görücüye çıktı. 

Ancak 45 adaydan biri aralarında yoktu. O da Türkiye'yi yarışmada temsil edecek olan Sezgi Tüzel'di. Organizasyonu yapan MGO yetkilileri Tüzel'in Almanya'dan vize alamadığını söylerken "Vize sorununun ortadan kalkması ve Tüzel'in yarışmanın finaline katılması için uğraşıyoruz" dedi.

İKİ KEZ TÜRK ADAY KAZANMIŞTI

Aynı zamanda bir moda tasarımcısı olan Sezgi Tüzel'in vize başvurusunda ne gibi bir problem yaşadığı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Yarışmada birincilik tacını daha önce iki kez Türk temsilci takmıştı.

2000'de Yeliz Çalışkan ve 2003'te Nihan Akkuş "dünyanın en iyi top modeli' unvanına layık görülen Türk güzeller oldu. (Sabah)

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saruhan Hünel ile Rabia Öztürk aşk tazeledi!