Türk halkı halinden memnun

AB'nin üye ve aday ülkelerde yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de genel olarak halinden memnun olanların oranı 5 AB üyesinden yüksek çıktı

08 Şubat 2010, Pazartesi 14:19
A A
Türk halkı halinden memnun

Eurobarometre’nin küresel ekonomik krizin etkilerini görmek için geçen yıl Mayıs-Haziran aylarında yaptığı araştırmada, AB ortalaması yüzde 80 olan halinden memnun olanların oranı Türkiye’de yüzde 60’a düşse de AB üyelerinden yüzde 38’de kalan Bulgaristan, yüzde 49’da kalan Macaristan ve Yunanistan, yüzde 52’de kalan Romanya ve yüzde 59’da kalan Letonya’nın üzerinde yer aldı.

AB’de halinden memnun olanların oranı en yüksek yüzde 98’le Danimarka’da, yüzde 96’yla Finlandiya’da, yüzde 95’le İsveç ve Hollanda’da, yüzde 92’yle Lüksemburg ve İngiltere’de çıktı.

Son bir yılda işlerinin kötüye gittiğini belirtenler Türkiye’de ve Portekiz’de yüzde 43’te kalırken Letonya ve Slovenya’da yüzde 44, Yunanistan’da yüzde 45, Bulgaristan’da yüzde 46, Litvanya’da yüzde 46 ve Macaristan’da yüzde 63’e ulaştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.