Türk Jackie Chen'ler

Kendi imkanlarıyla kung fu filmleri çeken Jackie Chan hayranı 4 genç yardım eli bekliyor...

02 Kasım 2009, Pazartesi 11:39
A A

Çanakkale’de, kendi imkanlarıyla kung fu filmleri çeken Jackie Chan hayranı 4 genç, "Kardeş Kanı" adlı son filmlerinin çekimlerini tamamladı. Çanakkale 18 Mart Stadyumundaki spor salonunda kung fu eğitimi alan ve kendilerine "Fırtına Ekibi" adını veren Bulut Umut (25), Kerem Doğan (29), Ömer Keskin (22) ve Mete Can Alasya (29), kendi imkanlarıyla kısa metrajlı kung fu filmleri çekiyor. 

KARDEŞ KANI

2006 ile 2009 yılları arasında 16 kısa metrajlı film çeken gençler, bu filmleri internetteki paylaşım sitelerinde izleyicilerin beğenisine sunuyor. Çektikleri filmlerin, internetten izleyenlerce beğenildiğini belirten gençler, bu nedenle sürekli yeni filmler çekmeye gayret ettiklerini söylüyor. Jackie Chan hayranı gençlerden Bulut Umut, çekimleri el kamerası ile yaptıklarını ve son olarak "Kardeş Kanı" adlı filmi tamamladıklarını kaydetti. 

AKSİYON VE KOMEDİ

Filmlerinin genelde Jackie Chan tarzı, kung fu aksiyon ve komedi olduğunu ifade eden Umut, amaçlarının, Türkiye’de ilk kez bu tarzda dizi film yapmak olduğunu ifade ederek, "Böyle bir dizi Türkiye’de yok ve ilk defa biz yapmak istiyoruz" dedi. Ömer Keskin ise dizi yapmak için profesyonel yönetmenler ile çalışmak istediklerini ve yapımcılardan destek beklediklerini söyledi. Keskin, "Kardeş Kanı" adlı son filmlerinde "Matrix" filmindekine benzer bir kurşun sahnesinin özel efekt yardımıyla uygulandığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Fırtına Takımı kung fu aksiyon ekibimize girmek ve filmlerimizde oynamak isteyenlerin katılımlarını bekliyoruz. Bize destek verilmesi halinde daha güzel şeyler ortaya koyacağımıza inanıyoruz. Kısıtlı imkanlarımız ile ancak bu kadar yapabiliyoruz." 

Bundan sonraki film çalışmalarının korku ve gerilim tarzında olacağını anlatan Keskin, bunun için çalışmalara başladıklarını sözlerine ekledi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.