Türk Kadınlar Konseyi, misafire hasret kalan yaşlılara moral verdi

Türk Kadınlar Konseyi, misafire hasret kalan yaşlılara moral verdi

Türk Kadınlar Konseyi, misafire hasret kalan yaşlılara moral verdi

08 Haziran 2021, Salı 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- TÜRK Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Akdeniz Bölge Başkanı Avukat Meryem Türktekin ile TKKD Adana Şubesi üyeleri, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir misafir kabul etmeyen huzurevi sakinlerini ziyaret edip moral verdi.
Ülke genelinde koronavirüs pandemisi nedeniyle huzurevleri bir yılı aşkın süre ziyaretçi kabul etmedi. Vakaların azalmasıyla birlikte alınan kararla, ziyaretler yüksek tedbirlerle yeniden başladı. TKKD Akdeniz Bölge Başkanı  Meryem Türktekin, yaşlılara moral vermek için hafta sonu TKKD Adana Şubesi üyeleriyle Adana Huzurevi'ni ziyaret etti. Türktekin, karanfil ve gül verdiği yaşlılarla sohbet etti. Huzurevi sakinleri de pandemi öncesinde olduğu gibi kalabalık misafirlere hasret kaldıklarını belirterek, Türktekin ve beraberindekilerin ziyaretinden mutlu olduklarını dile getirdi.
Ziyaretin sonunda, Türktekin, Huzurevi Müdürü Serdar Güneş’e, Hitit İmparatorluğu döneminde güçlü Anadolu kadını ve barış kraliçesi olarak bilinen Puduhepa temalı seramik tabak hediye etti. Türktekin, huzurevi çalışanlarına pandemiyle fedakarca mücadele ettikleri için teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karataş ve Yumurtalık’ta sahiller temizlendi