Türk kulüplerinin fikri ortak: Bu hakemler değiştirilmeli

Kulüpler Birliği Vakfı, dünkü olağan toplantısında Türk Futbol Federasyonu'na net bir çıkış yaptı. Tam 3.5 saat süren ve birçok konunun konuşulduğu toplantıda en çok ele alınan konu, hakemler ve VAR sistemi oldu.

12 Şubat 2020, Çarşamba 10:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Türkiye Futbol Federasyonu'nun davetiyle Kulüpler Birliği Vakfı, Riva Hasan Doğan Tesisleri'nde toplandı.

Toplamda 3.5 saat süren toplantının ilk 2 saatinde MHK Başkanı Zekeriya Alp ike MHK VAR Koordinatörü eski hakem Barış Şimşek, katılımcıları sunum yaptı.

Sunumun ardından toplantı alanında sadece TFF Başkanı Nihat Özdemir ve 17 kulüp başkanı kaldı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, toplantıya katılmadı.

Mehmet Sepil'i aradı

Mehmet Sepil'i aradı

Ali Koç, toplantıya katılmama sebebini, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'i bizzat arayarak anlattı. Mehmet Sepil'in açıklamasına göre, mevcut ortamda o toplantıya katılmasının doğru olmayacağını belirten Ali Koç, Sepil'e başarılar diledi.

Karar ortak

Karar ortak

Sunumun ardından 1 buçuk saat civarı devam eden toplantıda kulüpler, hakemlerden yoğun şekilde şikayetçi oldu. Neredeyse tüm kulüp başkanları, teker teker hakemlerden memnuniyetsizliklerini dile getirdi ve Başkan Nihat Özdemir'e dert yandı.

Fanatik'teki habere göre kulüpler, ortak karar olarak "Yıllardır piyasada olan ve sistemi çözmüş bu tartışmalı hakemleri istemiyoruz. Genç hakemler yetişsin, hata yapacaksa da onlar yapsın" fikri üzerinde birleşti.

Nihat Özdemir her ne kadar ortamı sakinleştirmeye çalışsa da kulüplerin hakemler konusundaki tavrının net olduğu öğrenildi. TFF'nin sezonun geri kalanı için ya da bir sonraki sezonu için görev yapacak hakem kadrosuyla ilgili kararı merakla bekleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Josef Sural'in ailesi ile Alanyaspor arasındaki davada gelişme