Türk kuyumcu yaptı, Dubaili iş adamı aldı

Türk kuyumcu yaptı, Dubaili iş adamı aldı

Selçuklu motifli altın mücevher sandığı 270 bin dolara satıldı. Sandığı Dubaili iş adamının satın aldığı öğrenildi

16 Mayıs 2016, Pazartesi 12:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kahramanmaraş’ta bir kuyumcu firması, kentte düzenlenen Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı’nda sergilemek için 4 buçuk kilo 22 ayar altın ve 30 değerli taş kullanarak 3 aylık sürede Selçuklu motiflerinin işlendiği mücevher sandığı üretti.

 

20×30 boyutlarında üretilen sandık, fuar ziyaretçilerinden ilgi gördü. Altın mücevher sandığı, fuarda sergilendiği ilk gün Dubaili adı açıklanmayan bir iş adamına 270 bin dolara satıldı. İş adamının sandığı eşine aldığı belirtildi.

İLK ALICIYA SATILDI

Firma yetkilisi Mehmet Reyhanlıoğlu, 3 ayda hazırladıkları altın mücevher sandığını gören ilk alıcısına sattıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Fuara 3 ay içerisinde hazırlandık. Kahramanmaraşımıza özgü el sanatları olmak üzere özellikle sandık işlemeciliği, bakır işlemeciliğini örnek alarak mücevher sandığını imal ettik. Önce tasarladık, sonra projesini çizdik, sonra da yaptık. Hazırladıktan sonra Dubai’den bir müşterimiz gördü ve satın aldı. Sandık yaklaşık 4,5 kilogram ağırlığında, 22 ayar altından oluşuyor. İşçilikte birlikte maliyeti 270 bin dolara tekabül ediyor. Boyutları 20×30 santim olmak üzere tamamen üzerindeki işleme Selçuklu motiflerinden oluşuyor. Sandığın üzerinde 30 tane değerli taş da bulunuyor.”

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Binance'e soruşturma açıldı