Türk Musevi Cemaati'nden 'Gazze' açıklaması

Türk Musevi Cemaati'nden 'Gazze' açıklaması

İsrail'in Gazze operasyonunda ölü sayısı 194'e, yaralı sayısı ise bin 400'e ulaşırken, Türk Musevi Cemaati'nden yapılan açıklamada, 'Hayatını kaybeden ve yaralanan tüm sivillerin acısını kalben hissetmekteyiz. Ayrıca her türlü ırkçı, ayrımcı söylem ve demeçleri esefle kınıyoruz' ifadeleri kullanıldı

15 Temmuz 2014, Salı 13:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

POSTA.COM.TR

Batı Şeria’da 12 Haziran’da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli bir genç, 2 Temmuz’da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.

İsrail, bu olayların ardından 7 Temmuz’da 'Koruyucu Hat' adı altında Gazze’ye operasyon başlatmıştı. İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 194’e, yaralıların sayısın ise bin 400'e ulaştı.

İSRAİL ATEŞKESİ KABUL ETTİ, HAMAS REDDETTİ


Bu arada İsrail Bakanlar Kurulu, bu sabah, Mısır'ın Gazze'deki çatışmaları durdurmak için yaptığı ateşkes teklifini kabul etti. Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları ise söz konusu teklifi kabul etmediklerini belirterek, "Düşmanla savaşımız sürüyor" açıklaması yaptı.

Şu anda bölgede durum belirsizliğini korurken Türk Musevi Cemaati de bir açıklama yaparak, sivil can kayıplarından duyulan üzüntüyü dile getirdi ve "Her türlü ırkçı, ayrımcı söylem ve demeçleri esefle kınıyoruz" ifadesini kullandı.

'Türkiye Hahambaşılığı-Türk Musevi Cemaati'nden duyuru' başlığını taşıyan açıklama şöyle:  

Bölgemizde cereyan eden olaylarda, hayatını kaybeden ve yaralanan tüm sivillerin acısını kalben hissetmekte ve derin üzüntü duymaktayız. Barışın ve huzurun bir an önce tesis edilebilmesi için ilgili tarafların ve katkıda bulunabilecek herkesin tüm gayreti bir an evvel göstermesi gerektiği inancında ve beklentisindeyiz.

Ayrıca her zaman olduğu gibi bu dönemde de kimlerden gelirse gelsin her türlü ırkçı, ayrımcı söylem ve demeçleri esefle kınıyoruz.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere, 2 doz aşı olan AB ve ABD vatandaşlarına karantina zorunluluğunu kaldırdı