Türk polisinden FBI'a korsan yakalama dersi

Türk polisinden FBI'a korsan yakalama dersi

26 Ağustos 2009, Çarşamba 12:05
A A
Türk polisinden FBI'a korsan yakalama dersi

Amerika’nın askeri sırlarını ele geçirerek 11 Eylül saldırıları öncesi El Kaide’ye satan ve dünya genelinde 5 milyona yakın kişinin kredi kartı bilgilerine ulaşıp 80 bin kişinin hesabını boşaltarak milyonlarca dolarlık bir servetin sahibi olan Ukraynalı internet korsanı (hacker) Maksym Yastremsky, 2 yıl önce Antalya’da yakalanmıştı.

Yargılama sonunda Ukraynalı korsan 30 yıl hapis ve 30 bin TL para cezasına çarptırılmıştı. Okullarda öğretilecek Başta Amerika olmak üzere tüm büyük ülkelerin gizli servisleri tarafından aranan Ukraynalı korsanın Türk polisi tarafından yakalanması büyük başarı olarak değerlendirilmişti.

Türkiye’den operasyonla ilgili tüm detayları talep eden Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bu operasyonun polis okullarında ve FBI ajanlarına ders olarak anlatılacağını ve örnek operasyon olarak kitaplarda yer alacağını duyurdu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.