Türk rock müziğine yeni bir soluk

Türk rock müziğine yeni bir soluk

Sözleri, müziği ve bestesi Funda Yükseloğlu’na ait olan Normal Değil grubunun Garaj Müzik etiketli ilk single'ı 'Ayna Ayna' dinleyici ile buluştu

13 Ağustos 2018, Pazartesi 16:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Funda Yükseloğlu (Vokal), Tolga Yükseloğlu (Gitar), Emre Tehmen (Bas), Okaner Ertuğrul (Davul) ve Selçuk Usluer'den (Klavye) oluşan Normal Değil, ilk albümlerini hazırlamak için 2015 yılında müzikal yolculuğuna başladı.

Yaratım süreci boyunca Orçun Sarıpolat’ın prodüktörlüğünde yoğun bir tempoyla stüdyoda çalışan grup, 8 parçadan oluşan albümlerinde geleneklerin dışında bir sound yaratarak modern ve çarpıcı aranjmanları ile farklı bir tarz yakaladı. Albümün mix ve düzenlenmesi Orçun Sarıpolat, masteringi ise Linkin Park ve Metallica gibi isimlerin mastering’lerini yapan dünyaca ünlü Dave Collins tarafından yapıldı.

SIRADA ALBÜM VAR

Mart ayında Garaj Müzik ile anlaşan grup, haziran ayında Mert Gider yönetmenliğinde "Ayna Ayna" isimli şarkısını kliple buluşturdu.

Müzik dışında profesyonel iş kariyerlerine de devam eden Normal Değil, farklı tecrübe ve beğenilerini ortak bir potada eritiyor. Grup yayınladıkları şarkıları ilerleyen zamanda albümde toplayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021 Grammy Ödülleri'nde kimler sahne alacak?