Turkcell'den 'Ekonomiye Kadın Gücü' desteği

Turkcell'den 'Ekonomiye Kadın Gücü' desteği

Turkcell'in TİSVA işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü Projesi, el emeği üreten kadınları yeni nesil girişimcilere dönüştürme hedefiyle düzenlenen etkinlikler serisinin ilkinde, top model Tülin Şahin moda alanındaki tecrübelerini aktardı

10 Aralık 2013, Salı 15:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Turkcell’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğinde hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında mikrokredi alan kadınlar yeni nesil girişimci olma yolunda hızla ilerliyor.

Kullandıkları mikrokredinin yanı sıra Turkcell’in iletişim ve teknoloji birikimini de arkalarına alarak iş kuran ve girişimlerini büyüten kadınlar şimdi de uzman isimlerden koçluk almaya başladı.

İLK BULUŞMANIN TEMASI: MODA

Geleneksel el sanatlarından turizme, tekstilden gıdaya pek çok sektörde faaliyet gösteren kadınları, üretim yaptıkları konuda marka olmuş başarılı isimlerle buluşturmayı hedefleyen etkinlikler zincirinin ilki bugün İstanbul’da gerçekleşti.

Bu ilk buluşmada mankenlikte uluslararası başarılı işlere imza atan top model Tülin Şahin ile Türkiye’nin dört bir yanında, tekstil, takı tasarımı ve geleneksel el sanatları alanlarında üretim yapan girişimci kadınlar buluştu. Tülin Şahin, girişimci kadınlara hem moda alanındaki tecrübelerini aktardı hem de Ekonomiye Kadın Gücü’nün yaprak logosundan esinlenerek çizdiği deseni paylaştı. Etkinliğin sonunda kadınların üretimleri podyumda mini bir defilede sergilendi.

Etkinliğin açılışında kısa bir konuşma yapan TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül “Turkcell ile yaptığımız işbirliğiyle başarı öykülerini artırmayı ve 4 yılda 100 bin kadına ulaşmayı hedefliyoruz. Bizi bugün burada buluşturan Turkcell’e teşekkür ediyor, hepinizin yeni yılını şimdiden kutluyorum” dedi.

EL EMEĞİ GÖZ NURU

Tülin Şahin’in Ekonomiye Kadın Gücü logosundan esinlenerek oluşturduğu desen temel alınarak yaratılan ürünler, Turkcell El Emeği Pazar Yeri’nde sergilenecek. Bu ürünlerin dışında Türkiye’nin dört bir yanından 68 bin kadın girişimcinin el emeği göz nuru ürünlerine Turkcell El Emeği Pazar Yeri sitesinden ulaşılabiliyor ve 2014 hediyelerini bu ürünlerden seçmek mümkün oluyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bitcoin'de son durum ne? Bitcoin 20 günün en düşük seviyesine geriledi