Turkcell'den mobil finans eğitimi

Turkcell'den mobil finans eğitimi

Turkcell Akademi, Ekonomi Gazetecileri Derneği işbirliğiyle gazetecilere yönelik ''Mobil finansal servisler ve yakın alan iletişimi (NFC)'' konusunda eğitim verdi

26 Mayıs 2012, Cumartesi 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyada ve Türkiye'deki mobil finansal servisler, operatör ve banka uygulamaları ile Turkcell'in mobil finans servisi hizmetleri hakkında derslerin verildiği programda bankacılık, KGS ve Kredi kartıyla alışverişlerin cep telefonluyla nasıl gerçekleştirildiği uygulamalı olarak anlatıldı.

NTB-Mobile Financial Services Uzmanı Ergi Şener, Turkcell'in en yeni uygulamalarından biri olan Cep-T-Cüzdan'a dikkat çekerek Turkcell’in alışveriş alışkanlıklarını kökten değiştirecek Cep-T Cüzdan servisi ile NFC destekli cep telefonları artık birer kredi kartı, sinema bileti ya da kimlik kartına dönüşecek, cüzdanlarda kart taşıma ihtiyacı ortadan kalkacak" dedi.

Şu anda Garanti Bankası, Denizbank, Akbank, ve Yapı Kredi ticari olarak Cep-T-Cüzdan sistemi içerisinde yer alıyor ve yıl sonuna kadar da banka sayısının 13’e çıkmasının beklendiğini anlatan Şener "Müşteriler, bu banka kartlarını uygulama üzerinden seçip herhangi bir banka şubesine gitmeden tamamen Cep-T-Cüzdan'ın mobil uygulaması üzerinden başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Turkcell’in Cep-T-Cüzdan çözümü dünyada örnek gösterilen bir buluş. Şu anda Avrupa başta olmak üzere Amerika’’da pek çok operatör ve farklı firma Turkcell’in bu çözümünü yakından öğrenmek istiyor. Bizden bu sistemi nasıl hayata geçirdiğimiz konusunda danışmanlık hizmeti almak istiyorlar. Dahası, bu platformu kendi ülkelerinde kurmamızı istiyorlar. Bu sistemle cep telefonundan temassız ödeme ve diğer hizmetler alanında bir milyar insanın cebinde (NFC)’ye uyumlu telefon olacak. Onlarla yapılan ödemelerle 2015 yılında 110 milyar Euro’luk bir gelir elde etmeyi hedefliyor’’dedi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 Mart 2021 On Numara çekilişi sonuçları