Türkiye 4.5G ile tanıştı!

Türkiye 4.5G ile tanıştı!

Turkcell, Periscope üzerinden canlı yayın ile 4.5G şebekelerini aktifleştirdi

02 Nisan 2016, Cumartesi 00:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Canlı yayına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılarak iyi dileklerini iletti. İlk bağlantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Binali Yıldırım arasında sağlandı.

Türkiye’de 4.5G hızları!

Teorik olarak 4.5G teknolojisiyle 350 Mbps hızlara erişmek mümkün oluyor. Hem download hem de upload için ayrı ayrı ulaşılabilen bu hızlar sadece uyumlu cihazlar ve uygun kapsama alanında mümkün oluyor. Yani henüz bölgenizde 4.5G hızı desteklenmiyor olabilir.

Bir diğer kısıtlama ise uyumlu cihazlar tarafında. Akıllı telefonların içerisinde kullanılan modem türlerine göre 100 Mbps, 150 Mbps, 300 Mbps gibi limitler söz konusu. Güncel cihazların çoğu bu teknolojiyi destekliyor.

4.5G teknolojisinden faydalanmak için akıllı telefonlarınızın mobil şebeke ayarlarından “LTE” seçimi yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde 3G hızını geçmek mümkün olmuyor.

GSM operatörleri yavaş yavaş 4.5G tarifelerini ve kampanyalarını duyurmaya başladı. Önümüzdeki günlerde detaylı bir karşılaştırma ile karşınızda olacağız.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde 4.5G bağlantısı ile örnek hızları görebilirsiniz. Siz de gördüğünüz hızların ekran görüntüsünü kaydederek yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

4-5-g-ornek-hiz

 

Yeni iPad Pro ve eskisi arasındaki önemli farklar!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hedefe ulaşmanızı sağlayan 10 kritik kural