Önceki Fotolar

Türkiye ağlıyor

Terör o kalleş yüzünü bu kez de başkent Ankara'nın kalbi Kızılay'daki Güven Park'ta gösterdi. PKK'lı olduğu sanılan intihar eylemcisi bomba yüklü aracı otobüs duraklarının önünde saat 18:35'te patlattı. 37 kişi öldü

14 Mart 2016, Pazartesi 13:00
A A

ŞANSSIZ DOĞDU çOK ERKEN öLDü 16 yaşındaki lise 2'nci sınıf öğrencisi Destina Peri Parlak babası Metin Parlak'ı, annesinin karnındayken trafik kazasında kaybetmişti. Dedesinin himayesinde büyümüştü. Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışıyordu. En büyük hayali öğretmen olmaktı. Dersleri de çok iyiydi. Arkadaşları ile Kızılay'da pazar günü gezmeye çıkmıştı. Eve dönmek için otobüs beklerken terör kurbanı oldu.

SON FOTOĞRAF Galatasaraylı Umut Bulut'un Ankara'da yaşayan babası Kemal Bulut pazar günü Galatasaray- Gençlerbirliği maçından önce oğlunu kamp yaptıkları otelde ziyaret etti (üstte). Akşam da maçı izledi. Maç öncesi ısınırken Umut tribünün önüne gelip babasına el salladı. Bu, Umut'un babasını meğer son görüşüymüş. Maçtan sonra Kemal Bulut'a “Gidip oğlunu soyunma odasında gör” dediler. “Aşağısı kalabalıktır” diyerek eve gitmeye karar verdi. Yolda, Umut'un kendisi için açtığı oto yıkamacısına uğramak için istikamet değiştirdi. Bindiği taksi tam Kızılay'dan geçerken PKK'lı kadın terörist bombayı patlattı ve Kemal Bulut olay yerinde öldü. 15 Mart doğumlu Umut Bulut babasını bugün Kayseri'de doğum günü

İKİ GENç SEVGİLİ HUKUKçU OLACAKTI Ankaralı olan 20 yaşındaki Nusrettin Can, Gazi üniversitesi Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencisiydi. Ailesi ile birlikte Ankara'da yaşayan Gazi üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Nusrettin Can, hukuk fakültesi öğrencisi olan kız arkadaşı Zeynep Başak Gülsoy ile buluştu. üniversiteli gençler, akşam vakti evlerine dönerken Güven Park önünde otobüs beklerken meydana gelen patlama sonrası can verdiler.

GöREVDEN DöNüYORDU Ankara'daki hain saldırıda polis Nevzat Alagöz (42) şehit oldu. 2 çocuk babası Nevzat Alagöz, önceki gün oynanan Gençlerbirliği-Galatasaray maçında görev yaptıktan sonra üzerinde resmi kıyafetiyle evine gitmek için otobüs durağında bekliyordu. Bu sırada meydana gelen patlama Nevzat Alagöz'ü şehit etti.

GEçEN YIL İŞ BULMUŞTU Patlamada ölen Mehmet Alan (26), Maden Teknik ve Arama Genel Müdürlüğü'ne (MTA) ait Tabiat Tarihi Müzesi'nde geçen yıl işe başlamıştı. Mehmet Alan'ın annesi Hatice Alan'ın kanser hastası olduğu öğrenildi.

15 YAŞINDAYDI Ankara'daki saldırıda yaşamını yitiren 15 yaşındaki Eray özyol, Gölbaşı ilçesindeki Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencisiydi. Saldırıda Eray ile birlikte 3 lise öğrencisi hayatını kaybederken 7 lise öğrencisi de yaralandı.

çOCUKLUK ARKADAŞLARI AYNI KADERİ PAYLAŞTI 10 Ekim'de Ankara Garı'nda 'Barış Mitingi'ne iki IŞİD'li teröristin düzenlediği canlı bomba saldırısında ölen 102 kişiden biri de Ali Deniz Uzatmaz'dı. Gaziantep'ten çocukluk arkadaşı ODTü Mühendislik Fakültesi öğrencisi Ozancan Akkuş o zaman Twitter'a “En büyük hayali Ankara'da okumaktı. Nereden bilecekti ki...” diye yazmıştı. Ozancan Akkuş da arkadaşıyla aynı kaderi paylaştı ve pazar günkü terör saldırısında can verdi. Fotoğraf: Ozancan Akkuş (Solda) dünkü saldırıdan can verirken Ali Deniz Uzatmaz (Sağda)

GİRESUN'A ATEŞ DüŞTü Ankara'daki saldırıda yaşamını yitiren Türk Hava Kurumu üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Elif Gizem Akkaya 20 yaşındaydı. Giresunlu olan Elif Gizem ailesiyle Ankara'da yaşıyordu. Uçaklara düşkün olduğu için bu üniversiteyi tercih etmişti. Elif Gizem'in babası Fahrettin Akkaya, Orman Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü.

çALIŞIRKEN öLDü 1 yaşında kız babası taksici Turgay Bulut pazar günü müşteri bırakmış durağa dönüyordu. Bomba patladığı sırada Güven Park'ın önünden geçiyordu. Taksisinin içinde öldü. Ailesi, oğullarının taksisini televizyonda yanmış halde görünce hemen hastanelere gitti. Ne yazık ki cenazesini Adli Tıp'ta buldular.

çAYCILIK YAPIYORDU Ankara Kızılay'da bir iş yerinde çaycılık yapan Taner Kılıç (45) çalıştığı sırada meydana gelen patlamanın kurbanı oldu. Taner Kılıç, Kırıkkale Sulakyurt'ta dün toprağa verildi.

BİR AİLEDEN 3 KURBAN 5 çocuk sahibi Muharrem çermik (80) ile eşi Bağdat çermik (72) ve kızları Perihan çermik (52) pazar akşamı bir yakınlarını ziyaretten Dikmen'deki evlerine dönüyordu. Kızılay'da Dikmen otobüsünü beklerken PKK'nın düzenlediği terör saldırısında birlikte öldüler.

GECE NöBETİNE GİDİYORDU Ankara'daki patlamada ölenlerden biri de sağlık memuru İsmail Karagöz'dü. 37 yaşındaki İsmail Karagöz, evli ve 2 çocuk babasıydı. Görev yaptığı hastanede pazar gecesi nöbeti olan İsmail Karagöz, işe gitmek için yola çıktığı sırada saldırının kurbanı oldu.

KARACİĞER NAKLİ BEKLİYORDU... Lise öğrencisi Mehmet Emre çakar da Ankara'daki bombalı terör saldırısında hayatını kaybetti. Karaciğer hastası olan çakar'ın tedavisi için ailesinin Kütahya'dan Ankara'ya taşındığı ve nakil beklediği öğrenildi.

KPSS'YE GİRECEKTİ Gazi üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya öğretmenliği son sınıf öğrencisi Sümeyra çakmak (22), Kızılay'daki bir KPSS'ye hazırlık kursundan çıkmıştı. Sümeyra'yı terör, otobüs durağında yakaladı. Zonguldak Ereğli'de yaşayan 3 çocuk sahibi öğretmen Şahap çakmak ve ev hanımı Hava çakmak'ın kızıydı.

ESKİŞEHİR'DEN ABLASINI ZİYARETE GELMİŞTİ Ankara'daki saldırıda yaşamını yitirenler arasında bulunan 23 yaşındaki Kerim Sağlam, Eskişehir Osmangazi üniversitesi öğrencisiydi. Tokat Turhallı olan Kerim Sağlam 3 çocuklu ailenin en küçüğüydü ve Ankara'da yaşayan ablası Pınar Sağlam'ı ziyarete gitmişti. Sincan ilçesinde yaşayan ablasının evine gitmek için otobüs beklerken yaşamını yitirdi.

öĞRETMEN OLACAKTI Feyza Acısu (20), Gazi üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı dördüncü sınıf öğrencisiydi. Bir yandan da KPSS'ye hazırlanıyor. Feyza, terör saldırısının hedefi olduğunda Kızılay'da KPSS kursundan çıkmış, evine dönmek için durakta bekliyordu. Dün Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

GELECEK VAAT EDEN BİR BASKETBOLCUYDU Terör saldırısında ölen 3 liseliden biri olan 18 yaşındaki Dorukhan Yusuf özdemir, özel Matfen Temel Lisesi 12. sınıf öğrencisiydi. Aynı zamanda başarılı bir basketbolcu olan Dorukhan, Ankara Altınel Spor Kulübü genç takımının kaptanıydı.

PARTİ ETKİNLİĞİNDEN DöNEN CHP'Lİ BAŞKAN DA öLDü Ankara Kızılay'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında CHP Keçiören eski İlçe Başkanı Mehmet Yurtsever de vardı. Patlamanın olduğu gün, CHP Altındağ İlçe Başkanlığı'nın Ulucanlar'da düzenlediği Danışma Kurulu Toplantısı'na katılan Yurtsever, toplantının çıkışında bir arkadaşıyla birlikte yürüyerek Sakarya Caddesi'ne geldi. Burada bir mekanda arkadaşıyla oturup bir süre sohbet eden Yurtsever, ardından çetin Emeç Bulvarı'nda bulunan evine gitmek için Güvenpark yanındaki otobüs duraklarına gitti. Yurtsever, otobüs beklerken hain saldırının kurbanı oldu. İki dönem Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yapan Mehmet Yurtsever, CHP eski Ke&

MESAİYE KALMIŞTI Ankara'daki patlamada ölen güvenlik görevlisi Murat Gül (27) fazla mesaiye kaldıktan sonra evine gitmek için yola çıkmıştı. Bu sırada yaşanan patlama Murat Gül'ün ölümüne yol açtı. Murat Gül dün Ankara'da toprağa verildi.

İŞTEN DöNüYORDU Ankara Kızılay'daki saldırıda hayatını kaybeden 37 yaşındaki Eyüp Ensar Ulaş, Sıhhiye'de akrabasına ait bir çay ocağında çalışıyordu. Terör onu işten çıkıp Gölbaşı'ndaki evine gitmek için bindiği belediye otobüsünde yakaladı. Eyüp Ensar Ulaş evli ve 2 çocuk babasıydı.

'MERAK ETME ANNE' 19 yaşındaki Elvin Buğra Arslan saldırıya otobüsün içinde yakalandı. çankaya üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Buğra, Fenerbahçe Spor Kulübü altyapısında basketbol, Gençlerbirliği Spor Kulübü altyapısında ise futbol oynamıştı. Buğra saldırıdan hemen önce annesini telefonla arayıp “Otobüse bindim merak etme” demişti.

BAŞMüFETTİŞ MESAİ KURBANI Vakıflar Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Oğuzhan Dura (43) da terör saldırısında yaşamını yitirdi. Bekar olan Oğuzhan Dura'nın pazar günü olmasına rağmen mesaiye kaldığı ve işten eve dönerken patlamanın meydana geldiği öğrenildi. Oğuzhan Dura bugün Samsun'da toprağa verilecek.

GEZMEYE çIKMIŞTI Patlamada ölenlerden biri de Ayşe Bilgilioğlu oldu. Eşi Bahattin Bilgilioğlu ile birlikte gezmeye çıkan Ayşe Bilgilioğlu olay yerinde hayatını kaybetti. Kocası ise ağır yaralandı.

İKİ GüNLüK TAKSİCİYDİ Kızılay'daki saldırıda can veren 26 yaşındaki Erdem Soydan'ın, olaydan bir gün önce taksi şoförlüğüne başladığı ortaya çıktı. Erdem Soydan Ankara Akyurt'ta toprağa verildi.

'TERöRü BİTİRİN ARTIK' Ankara Kızılay'daki saldırıda hayatını kaybeden Orta Doğu Teknik üniversitesi (ODTü) Metalurji Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Berkay Baş, Polatlı'daki Ulu Camii'nde düzenlenen törenle uğurlandı. Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde Kısım Amiri olan baba Rasim Baş, törene katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a sarılarak ağladı ve “Terörü bitirin artık” dedi. Berkay'ın ODTü'den sınıf arkadaşları acılı babaya sarılarak “Biz de senin evladınız” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.