Türkiye bu olayı konuşuyor!

Kazı kazanda 20 değil 20 bin TL çıktığını farkedip müşteriyi uyardı,Esnaf Birliği ödüllendirdi

11 Haziran 2012, Pazartesi 18:12
A A
Türkiye bu olayı konuşuyor!

İzmir Alsancak Hocazade Camii önünde Milli Piyango bileti satan işçi emeklisi 71 yaşındaki Lokman Altundiş, kazı kazandan 20 TL kazandığını sanıp bu parayı isteyen ev hanımı Aylin Alp'in 20 bin TL kazandığını son anda farketti. 20 TL'yi verip kadını göndermek yerine doğruyu söyleyip 20 bin TL almasını sağlayan dürüst piyangocuyu, Esnaf Birliği ödüllendirdi.

CUMHURİYET ALTINIYLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ev hanımı, 2 çocuk annesi 31 yaşındaki Aylin Alp geçtiğimiz günlerde Milli Piyangocu Lokman Altundiş'den kazı kazan bileti aldı. Bileti kazıyan Alp 20 TL çıktığını sanıp parasını istedi. O sırada diğer müşterileriyle ilgilenen Altundiş tam parayı verecekken, bilete 20 değil 20 bin TL çıktığını farkedip Aylin Alp'i uyardı. Büyük sevinç yaşayan Alp teşekkür ederek ayrıldı.

Alp bununla da yetinmeyip, Milli Piyango Satıcıları Derneği'ne yazı göndererek üyelerinin bu davranışı nedeniyle teşekkür etti. İzmir Esnaf Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Lokman Altundiş'e bir cumhuriyet altını ve teşekkür plaketi verdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.