Türkiye, EURO 2024 dosyasını perşembe günü sunacak

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) ev sahipliği için adaylık başvurusu resmi teklif dosyası, UEFA’ya perşembe günü sunulacak

24 Nisan 2018, Salı 14:03
A A
Türkiye, EURO 2024 dosyasını perşembe günü sunacak
UEFA’dan yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) delegasyonu, bu hafta içinde UEFA genel merkezini ziyaret ederek resmi olarak adaylık başvurusu teklif dosyasını sunacak" ifadeleri kullanıldı. Türk delegasyonunda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım  Demirören de yer alacak.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel’in adaylık başvurusu resmi dosyasını, UEFA Genel Sekreteri Theodore Theodoridis’e UEFA genel merkezinde sunduğu duyuruldu.

DFB’nin adaylık başvurusunu Mart 2017’de yaptığının hatırlatıldığı açıklamada, aday ülkelerin resmi dosyasının sunulma tarihi için verilen sürenin 27 Nisan’da dolacağı belirtildi.


'İNCELEMEYİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM'


Başvuru sonrasında UEFA Genel Sekreteri Theodoridis yaptığı açıklamada "DFB, adaylığı ciddiye alıyor. EURO 2024’ü düzenleyecek ülkeyi açıklayacak olan UEFA İcra Kurulu’na sunulacak dosyanın raporunu incelemeyi sabırsızlıkla bekliyorum" ifadesini kullandı.

UEFA’nın, gelecek haftalar içinde aday ülkeler Türkiye ve Almanya’nın adaylık başvurusu dosyalarını inceleyerek eylül ayına kadar raporunu hazırlayacağı ve UEFA İcra Kurulu’nun 27 Eylül’de 2024 Avrupa Şampiyonası’nı düzenlemeyi hak kazanan ülkeyi açıklayacağı duyuruldu.

AA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.