Türkiye gündemini değiştiren 4 ölüm!

Türkiye, son 10 günde Türkiye'nin yakın tarihinde iz bırakmış isimlerin ölüm haberlerini konuştu. Kimisi gazetelerin üçüncü sayfalarında günlerce manşet olmuş isimlerdi kimisi de Türkiye'nin en karanlık davalarının bir numaralı sanıklarındandı. İşte son 10 günde ölümüyle gündemi değiştiren 4 isim

17 Ekim 2014, Cuma 14:42
A A

POSTA.COM.TR Son bir haftada Türkiye, yakın tarihimizde iz bırakmış isimlerin ölüm haberlerini konuştu. Kimisi gazetelerin üçüncü sayfalarında günlerce manşet olmuş isimlerdi. Kimisi de Türkiye'nin en karanlık davalarının bir numaralı sanıklarındandı. İşte son 7 günde ölümüyle gündemi değiştiren 4 isim...

Cem Garipoğlu'nun ölümü IŞİD'in kafa kesme görüntüleri son aylara damga vururken 5 yıl önce Cem Garipoğlu, 19 yaşındaki Münevver Karabulut'un kafasını kesmiş ve cesedi çöp konteyenerine atmıştı. 197 gün sonra polis tarafından yakalanan Garipoğlu 24 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

7 gün önce Silivri'de Cem Garipoğlu'nun çamaşır ipi ve poşetle intihar ettiği haberi geldi. Toprağa verilen Cem Garipoğlu'nun ölümüyle ilgili spekülasyonlar ise hala devam ediyor.

Hüseyin üzmez'in ölümü 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar suçundan hapse giren Akit yazarı üzmez sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildikten 12 gün sonra Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Tarihler 14 Ekim'i gösteriyordu. üzmez için Ankara'da iki ayrı cenaze töreni düzenlenmiş, ikinci cenaze namazında Aczimendi Tarikatı lideri Müslüm Gündüz ve müritleri saf tutmuştu.

Doğan Güreş'in ölümü Türkiye'de en fazla faili meçhul cinayetin işlendiği dönemde Genelkurmay Başkanlığı yapan Doğan Güreş, 14 Ekim 2014 tarihinde, Ankara'da tedavi gördüğü GATA'da vefat eden Güreş, dönemin Tansu çiller hükümeti ile olan iyi ilişkisiyle hafızalarda yer almıştı.

Güreş daha Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev süresi bitmesinin ardından Doğru Yol Partisi ile politikaya girmiş, 20 ve 21. dönemde Kilis Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev yapmıştı.

Arif Doğan'ın ölümü Ergenekon davası sanıkları arasında yer alan emekli Albay Arif Doğan tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybetti. Emekli Jandarma Albay Arif Doğan 'JİTEM'i ben kurdum' sözleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Ergenekon davasında 47 yıl 3 ay hapis cezası verilen Doğan, sağlık durumu ve yaşı dikkate alınarak adli kontrol uygulanması şartları kapsamında tahliye edilmişti. Silivri'de görülen duruşmalara tekerlekli sandalye ve oksijen tüpü ile katılan Doğan, JİTEM'i kendisinin kurduğunu ifade etmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...