Türkiye'de 29 Ekim coşkusu

Cumhuriyet Bayramı, tüm şehirlerde büyük bir coşkuyla kutlandı. Meydanları dolduran halk, sevdikleri sanatçıların şarkılarıyla coştu. İşte Türkiye’den 29 Ekim manzaraları...

31 Ekim 2019, Perşembe 09:57
A A
Adana’da kutladı

Adana’da kutladı

Göksel, bayram coşkusunu Adana’da yaşadı. Uğur Mumcu Meydanı’ndaki konserine elinde Türk bayrağıyla çıkan sanatçı, gecenin sonunda kalabalığın coşkusunu yansıtan bir videoyu Instagram hesabında paylaştı: “Çocuklar var, havada umut var. Adana’da Cumhuriyetimizi kutladığımız harika bir konser akşamıydı. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.”

Derya Sarıyer’de

Derya Sarıyer’de

Derya Uluğ, 29 Ekim etkinlikleri kapsamında Sarıyer Meydanı’nda halk konseri verdi. Günün anlamına uygun kırmızı bir elbise giyen Uluğ, şarkılarını binlerce kişiyle beraber seslendirdi.

Simge korosu

Simge korosu

Alanya Belediyesi’nin düzenlediği bayram konserinin yıldızı Simge oldu. Alanya Meydanı’ndaki konserin açılışını “Öpücem” ile yapan Simge, son klip şarkısı “Yalnız Başına”yla coşkuyu zirveye taşıdı.

Kutlu olsun

Kutlu olsun

Ödüllü sörfçü Çağla kubat, 29 Ekim’de de denizdeydi. Kubat, kızı Selin’i sörf üzerine çıkarıp Türk bayrağı açarak bayram pozu verdi. O kareyi de Instagram’a “Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” notuyla yükledi.

Selam olsun İzmir

Selam olsun İzmir

Yeni Türkü, İzmir Gündoğdu Meydanı’ndaki kutlamalar kapsamında sahnedeydi. Solist Derya Köroğlu, konseri şu sözlerle açtı: “En büyük bayram kutlu olsun.” Yeni Türkü’nün şarkılarıyla başlayan konser, Leman Sam ile devam etti. Sam da konseri sırasında Yeni Türkü’yü sahneye davet etti.

Aile pozu

Aile pozu

Esra Ronabar-Barış Falay çifti, bayramı oğulları Mavi Rüzgar’la kutladı. Ronabar, bu fotoğraflarını da “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” notuyla paylaştı.

Bayram turnuvası

Bayram turnuvası

Kemer Country Club’ta 29 Ekim, Cumhuriyet Golf Kupası Turnuvası ile kutlandı.

96 golfçünün katılım gösterdiği turnuvada yarışanlar arasında Kıvanç Oktay, Nihat Özdemir, Beyhan Goldman Benardete, Erdem Kıramer, Hasan Akçakayalıoğlu, Fikret Öztürk, Baha Telli ve Hasan Gülkay gibi iş ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri de vardı. Turnuva sonunda kazananlara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Kulis pozu

Kulis pozu

Şevval Sam, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanahmet Meydanı’nda düzenlediği Cumhuriyet Bayramı konserinde sahneye çıktı. Sam, konser öncesi kuliste İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu ile objektife poz verdi.

Bağcan’lı kutlama

Bağcan’lı kutlama

Selda Bağcan, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasında sahneye çıktı. Hastane Alanı’nda konser veren sanatçı, söylediği şarkılarla binlerce kişinin bayram coşkusuna ortak oldu.


Konser sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Selda Bağcan’a çini vazo hediye etti.

En kıymetli hazinemiz

En kıymetli hazinemiz

Ziynet Sali, Çorlu Cumhuriyet Meydanı’nda bayram konseri verdi. Sevilen şarkılarını alanı dolduran binlerce hayranı ile birlikte seslendiren şarkıcıya konser sonunda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt teşekkür çiçeği verdi. Sarıkurt, “Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği en kıymetli hazinemiz” dedi.

Beraberliğimiz yüzyıllarca sürsün

Beraberliğimiz yüzyıllarca sürsün

Cem Belevi, Tekirdağ Muratlı Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasında sahneye çıktı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Belevi konser sonunda Türk bayrağını öperek “Cumhuriyetimizin 96. Yaşı kutlu olsun. Bu coşkumuz, birlik ve beraberliğimiz yüzyıllarca sürsün” dedi.

Teşekkür fotoğrafı

Teşekkür fotoğrafı

Cem Yılmaz, CMYLMZ-Diamond Elite Platinum Plus adlı gösterisini 29 Ekim’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahneledi. Gösterinin gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan ünlü komedyen sahnede çekilen fotoğrafını Instagram hesabına “Bostancı Gösteri Merkezi’nde estiren seyircime teşekkürler” notuyla yükledi.

29 Ekim korosu

29 Ekim korosu

Ünlü besteci ve orkestra şefi Musa Göçmen, senfoni orkestrası ile “Kırmızı Beyaz Bir Bayram” temasıyla İstanbul Bomontiada’da konser verdi.

Antalya’da Karadeniz rüzgarı

Antalya’da Karadeniz rüzgarı

Volkan Konak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde konser verdi. Karadenizli şarkıcı, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen konserde sevilen şarkılarını seslendirdi.

Mutluluk ve gururla

Mutluluk ve gururla

Ferhat Göçer, 29 Ekim coşkusunu Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yaşadı. Şehir meydanını söylediği şarkılar ve marşlarla karnaval alanına çeviren Göçer, Cumhuriyet Bayramı’nı onbinlerle birlikte kutlamaktan duyduğu mutluluk ve gururu da dile getirdi.

Meydan konseri

Meydan konseri

Mithat Körler, Cumhuriyet Bayramı konserini Urla meydanında verdi. Alanı dolduranlar Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Cumhuriyet marşları

Cumhuriyet marşları

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Anıtpark’taki kutlama etkinliğinde Athena sahneye çıktı.

Ünlü rock grubu sevilen şarkılarını yanı sıra “Dağ Başını Duman Almış”, “Hey Onbeşli”, “Gündoğdu Marşı”, “Ankara’nın Taşına Bak” gibi türküleri ve marşları söylerek unutulmaz bir müzik şöleni sundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Salma Hayek yaptığı paylaşımla hayranlarını güldürdü