Türkiye'de birçok kentte Kobani protestosu vardı

GAZİ Mahallesi'nde, Kobani'ye yönelik IŞİD saldırılarını protesto eden bir grup, polise havai fişek ve molotof kokteyli attı. Polis de gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Ara sokaklara dağılan gruptan bazı kişiler bir belediye otobüsünü ateşe verdi.

06 Ekim 2014, Pazartesi 23:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

IŞİD'in Kobani'ye girdiği ve sokak savaşlarının başladığı saatlerde yurdun dört bir yanında Kobani protestosu vardı. Türkiye'nin pozisyonuna tepki gösteren gruplar, İstanbul Gazi Mahallesi, Taksim, Beşiktaş, Kadıköy başta olmak üzere çeşitli protesto gösterileri düzenledi. öte yandan Hakkari, Van, Diyarbakır ve Şanlıurfa ve Şırnak'ta da çeşitli gösteriler yapıldı.

GAZİ Mahallesi'nde, Kobani'ye yönelik IŞİD saldırılarını protesto eden bir grup, polise havai fişek ve molotof kokteyli attı. Polis de gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Ara sokaklara dağılan gruptan bazı kişiler bir belediye otobüsünü ateşe verdi. İsmetpaşa Caddesi üzerinde akşam saatlerinde toplanan grup, polise havai fişek ve molotof kokteyli atmaya başladı. Polis de göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Bir polis helikopterinin de havadan destek verdiği görüldü.

BELEDİYE OTOBüSüNü YAKTILAR Müdahale sonrası grup ara sokaklara dağılırken, bazı göstericiler Esentepe Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerindeki bir belediye otobüsünü ateşe verdi.

Alev alev yanan otobüste patlamalar meydana geldi. Patlama sonrası polis ekipleri çevrede bulunan vatandaşları olay yerinden uzaklaştırırken, çelik yeleklerini giydi.

Yanan otobüse ilk müdahaleyi olay yerine gelen TOMA aracı yaptı. Yangın, daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Ancak araç kullanılamaz hale geldi.

Otobüs böyle yandı...

İstanbul polisi havadan heikopterle de göstericileri takibe aldı...

Polisler bölgede güvenlik önlemi aldı.

Türkiye'deki gösteriler İstanbul'la sınırlı değildi...

Doğu ve Güneydoğu'da birçok kentte halk sokaklardaydı...

Van'da göstericilere polis müdahalesi gelince göstericiler de havayi fişekle polise karşılık verdi.

Diyarbakır'da gruplar halinde kentin çeşitli noktalarında protestolar vardı...

Diyarbakır'da polis ara sokaklardaki göstericilere tazyikli suyla müdahale etti.

Hakkari'de yolda lastik yakan ve tencere tava çalarak yürüyen kalabalığa polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti

İstanbul Taksim'de Galatasaray Lisesi önünde toplanan kalabalık 'Her yer Kobani her yer direniş' sloganları atarken polis TOMA'lı bekleyişini sürdürüyor. (Fotoğraf/twitter)

Taksim'deki Kobani protestosu

Taksim'deki Kobani protestosu

Taksim'deki Kobani protestosu

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Üç aşamalı normalleşme planında tarih belli oldu!