Türkiye’deki tatil beldeleri doldu: Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın

Türkiye’deki tatil beldeleri doldu: Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın

Türkiye'de koronavirüs vakasının görülmesinin ardından okulların da tatil edilmesiyle birlikte insanlar tatil beldelerine yöneldi. Uzmanlar, dolaşım riskine karşı uyarılarda bulundu. İnsanların bulunduğu coğrafyadan ayrılmasının kötü sonuçlar doğurabileceğini söyleyen Uzman Doktor Anar Sadıgov, "Vatandaşlarımızın yazlık bölgelerine gitmeleri, hastalığın ülkenin her yerine yayılmasına sebep olabilir” dedi.

18 Mart 2020, Çarşamba 11:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde hızlı biçimde yayılmaya devam eden koronavirüs (Covid-19) vakasının Türkiye'de görülmesinin ardından, okulların da tatil edilmesiyle birlikte, İzmir'de yazlıkçılar, sezon başlamadan yazlık evlerini açtı. Çeşme, Urla ve Seferihisar'da yoğunluk oluştu. Dolaşımın kötü sonuçlara sebep olabileceğini söyleyen İzmir'de özel bir hastanede görevli İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Anar Sadıgov, "İnsanların bulunduğu coğrafyadan ayrılması kötü sonuçlara sebep olabilir" uyarısında bulundu.

"Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın"

Sadıgov, "İtalya'nın kuzeyinden başlayan hastalık, hızlı göç sonucunda diğer bölgelere çok hızlı bir şekilde yayıldı. Dolayısıyla vatandaşlarımızın yazlık bölgelerine gitmeleri, hastalığın ülkenin her yerine yayılmasına sebep olabilir. Bundan dolayı daha dikkatli olunması gerekiyor. Bilinen korunma yöntemleriyle kendilerini korumaları önemli. Vatandaşların bir metreden uzak mesafeden birbirleriyle etkileşime geçmeleri ve zorunda olmadıkça evden çıkmamaları gerekiyor" dedi.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Koronavirüse iyi geliyor' diye tükettiler, 2 kişi hayatını kaybetti