Türkiye'den Trablus'taki saldırıyla ilgili açıklama: Şiddetle kınıyoruz

Türkiye'den Trablus'taki saldırıyla ilgili açıklama: Şiddetle kınıyoruz

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Trablus'taki Kara Harp Okulu'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz'' denildi.

05 Ocak 2020, Pazar 11:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışişleri Bakanlığı, Libya'da darbeci General Halife Hafter'e bağlı yabancı savaş uçaklarının, askeri okul öğrenci yurduna düzenlediği hava saldırısını kınadı. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Sözde Libya Ulusal Ordusu’na ait hava unsurları tarafından 4 Ocak 2020 tarihinde akşam saatlerinde Trablus’un güneyinde yer alan Kara Harp Okulu'na yapılan ve çok sayıda askeri öğrencinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıda hayatlarını kaybeden Libyalı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hafter’in sözde Libya Ulusal Ordusu’nun saldırılarının durdurulması ve Libya’da ateşkes sağlanması, Hafter’e sağlanan dış desteğin sonlandırılması için uluslararası camianın bir an evvel gerekli adımları atması elzemdir. Türkiye, meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti'yle dayanışma içinde bu yöndeki çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir" denildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den İstanbul için son dakika uyarısı