Türkiye'nin en hızlısı olmak için koştular

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen geniş kapsamlı spor etkinliği "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" yarışmasının bölge finalleri heyecanı İzmir Atatürk Stadı'nda gerçekleşti

11 Mayıs 2015, Pazartesi 18:54
A A
Türkiye'nin en hızlısı olmak için koştular

İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkeyi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan kapsamlı spor organizasyonu "Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı" Ege Bölge Finali’nde yarışan çocuklar, yarışmadan önce ünlü triatlon milli sporcusu Bahar Saygılı’nın ısınma hareketleriyle yarışamaya hazırlandı.

İzmir Atatürk Stadı’nda büyük bir heyecana sahne olan yarışlar sonucunda kızlarda; Selin Soydan, Sene Tokay, Simay Özçiftçi, Bilge Gür, Başak Erğun, erkeklerde ise; Yusuf Kaan Ateş, Ege Ilgaz Yüksel, Diyar Genç, Emir Can ve Y. Berke Karataş dereceye girerek İstanbul’daki büyük finalde yarışmaya hak kazandı.

Türkiye çapında düzenlenen bölge finallerinde elemeleri geçen bin 200 sporcunun katılımıyla 11 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar ’Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatı elde edecek.

Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Büyük Finali’nde ilk üçe giren sporculara, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde spor yaşantılarına devam etmeleri şartıyla aylık burs verilecek. Ayrıca kendi yaş kategorilerinde Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Finali sonucunda birinci olacak sporcular da İsveç’teki Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nı seyretmeye hak kazanacak. Bölge finalleri ve Türkiye finalinde dereceye giren sporculara da çeşitli hediyeler verilecek. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.