Türkiye'nin en iyi işini yaptı 30 bin lirayı kaptı

Muğla’nın Ortaca ilçesinde sosyal medya üzerinden bölgeyi tanıtmak için çalışmalar yürüten "profesyonel turist" Efe Tanay, bir aylık mesaisini tamamlayarak 30 bin liralık maaş çekini aldı.

01 Eylül 2018, Cumartesi 10:58
A A

Muğla’nın Ortaca ilçesinde başlatılan "Türkiye’nin En İyi İşi (Best Job in Turkey) Projesi" kapsamında 30 bin lira ücretle bölgeyi tanıtmak için çalışmalar yürüten "profesyonel turist" Efe Tanay, bir ay süren mesaisini tamamladı.

Tatil deneyimlerini ve gezdiği turistik yerlerin fotoğraflarını Instagram, Facebook, YouTube gibi sosyal medya hesaplarından paylaşan Efe Tanay, 1 Ağustos’ta başlayan mesaisini tamamlayarak 30 bin lira ücret almaya hak kazandı.


Tanay, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1-31 Ağustos tarihlerinde turizm destinasyonunu gezerek tanıtım yapmak için 27 ülkeden 8 bin 235 başvuru arasından seçilmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi.


Ortaca, Dalyan ve Sarıgerme’yi tanıtmak için bir ay boyunca gezdiğini belirten Tanay, "Bir aylık seyahatimiz ve tatilimiz çok heyecanlı, çok güzel geçti. Görülmedik yer bırakmadık. Kaplumbağalarla yüzdük, seyir tepelerine çıktık. Her şeyi yaptık. Mükemmel bir tecrübeydi benim için." dedi.


Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise projeyi ilk duyduğunda çok heyecanlandığını ve bunun Türkiye ve dünyada geniş yankı bulduğunu kaydetti.


Tanay’ın bölgeyi en iyi şekilde tanıttığını ifade eden Karaçelik, "Bence proje amacına ulaştı. Gelecek yıllarda da bu projenin farklı formatlarını uygulamayı planlıyoruz" diye konuştu. AA

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.