Türkiye'ye 'Oh be' dedirten 3 gelişme: İbret olsun!

Yargı, vicdanları kanatan iki ayrı olayda faillere en ağır cezayı vererek emsal niteliğinde iki karara imza attı. İstanbul Havalimanı’nda kadın personele hakaret yağdıran bir kadın ise videosu sosyal medyaya düşünce yüz binlerce kişinin vicdanında mahkum oldu.

27 Nisan 2019, Cumartesi 08:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TECAVÜZCÜ POLİSE 24 YIL HAPİS

TECAVÜZCÜ POLİSE 24 YIL HAPİS

İstanbul Fatih’te 15 Ekim 2018’de polisler Şeref Ş. ve İsmail K., Özbekistanlı I.K.’yı (27) kimlik kontrolü bahanesiyle polis aracına bindirdi. Şeref Ş., I.K.’ya tecavüz edip 1400 TL’sini zorla aldı. I.K.’nın hukuk mücadelesi sonunda Şeref Ş. ve İsmail K. ile birlikte suçu gizlemeye çalışan 3 polis hakkında dava açıldı.


Mahkeme dün kararını verdi. Tutuklu yargılanan Şeref Ş. 24 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. 3 polis, ‘kamu görevlisinin suçu bildirmemesi’ suçlamasıyla 7 ay 15 gün hapis cezası aldı. Bu cezalar ertelendi. Bir polis beraat etti.

ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI İÇİN MÜEBBET

ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZASI İÇİN MÜEBBET

Giresun’da 25 Aralık 2017’de otomobilinde 31 kilo eroin taşıyan İranlı Hamed Esmaeillou, polisten kaçarken ters yöne girip Alper Nebil’in (22) kullandığı otomobile çarptı. Kazada Alper Nebil öldü. Giresun Ağır Ceza Mahkemesi, kaza sırasında uyuşturucunun etkisinde olan Hamed Esmaeillou’ya ‘olası kastla öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi.

"OĞLUMU GERİ GETİRMEZ AMA..."

"OĞLUMU GERİ GETİRMEZ AMA..."

Anne Asiye Öztürk, “Hiçbir ceza oğlumu geri getirmez ama müebbet verilmesi yüreğimize su serpti” dedi. Avukatı Engin Tekin, “Trafik kazasına müebbet ceza verilmesi emsal olacak. Herkesin vicdanı rahatlayacak” dedi.

AĞZININ PAYINI YÜZ BİNLER VERDİ

AĞZININ PAYINI YÜZ BİNLER VERDİ

İstanbul Havalimanı’nda Bodrum uçağı rötar yapan Funda Esenç, yer hizmetlerinde görevli kadına bağırarak hakaret etti. Diğer yolcuların tepkisi üzerine susan Funda Esenç’in hakaret ettiği anları çeken bir kişi görüntüleri internette paylaştı. Sosyal medyada yüz binlerce kişi, kadın personele destek mesajları gönderirken Funda Esenç’e tepki yağdırdı.

BODRUM’DAN DÖNÜŞ BİLETİ İPTAL EDİLDİ

BODRUM’DAN DÖNÜŞ BİLETİ İPTAL EDİLDİ

Atlasglobal Havayolları, Funda Esenç’in dönüş biletini iptal ettiklerini ve bir daha kendisine bilet satmayacaklarını açıkladı. Kadın personelin çalıştığı Çelebi Hava Servisi de “O yolcu hakkında şikayetçi olacağız” diye açıklama yaptı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ramazan Bayramı tatili uzayacak mı? Çalışanlar için bayram tatili 2.5 gün daha uzatılabilir