Türkler Instagram'da yeni açık buldu! (Instagram'da takipçi sayısı nasıl artırılır?)

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’ın 'Keşfet' özelliğinde yeni bir açık bulunduğu öne sürüldü. 'Instagram’da takipçi sayısı nasıl artırılır?' sorusunun cevabını, uygulamanın algoritmasını çözen ve WhatsApp üzerinden organize olan Türk kullanıcılar buldu. İşin sırrı, Instagram'da paylaşımı Keşfet'e düşürmek...

A A
Türkler Instagram'da yeni açık buldu! (Instagram'da takipçi sayısı nasıl artırılır?)
F1 Medya Dijital Medya Uzmanı Abdulkadir Mercanoğlu, milyonlarca kişinin hesabı bulunan Instagram’ın Keşfet özelliğinde yeni bir açık ortaya çıktığı söyledi.

Açıktan faydalanan kullanıcıların, az sayıda takipçileri olmasına rağmen paylaşımlarını 'Keşfet' (büyüteç işaretine basıldığında açılan sekme) bölümünde gösterebildiğini belirten Mercanoğlu, "Instagram’da yeni trend, paylaşımları Keşfet sayfasına düşürmek. Keşfet’e düşen paylaşımı, fotoğraf ya da video, paylaşan kişinin takipçisi olmayanlar da görebiliyor. Bu sayede çok sayıda etkileşim yani beğeni, yorum ve paylaşım alabiliyor. Bir paylaşımın Keşfet bölümünde gözükmesi kullanıcılar açısından önem taşıyor. Bir paylaşımın Keşfet’te gözükebilmesi, çok sayıda etkileşim almasına bağlı. Bu yüzden de sadece yüksek takipçisi bulunan hesapların paylaşımları Keşfet’te gözüküyor" dedi.

Ancak takipçi sayısı az olan ya da popüler olmayan bazı Instagram kullanıcılarının yeni bir yöntem geliştirdiğini dile getiren Dijital Medya Uzmanı Mercanoğlu,  sistemin işleyişi hakkında bilgi verdi:
 

İŞTE INSTAGRAM'DA TAKİPÇİ ARTIRMANIN YÖNTEMİ (INSTAGRAM'DA PAYLAŞIMI KEŞFETE DÜŞÜRMEK NASIL YAPILIR?)


"Takipçisi az olan bazı kullanıcılar ise Instagram’ın Keşfet özelliğinden faydalanıp etkileşim ve takipçi sayılarını artırabilmek için WhatsApp üzerinden kurdukları gruplarla bir araya geliyor. Bu grupta 10 hesap da olabilir 100 hesap da. Sayının çok olması Keşfet’e düşme ihtimalini artırıyor. WhatsApp grubunda birbirileriyle iletişim halinde olan Instagram kullanıcılarının her biri, yaptığı paylaşımın linkini WhatsApp grubundan paylaşıyor ve herkes birbirine yorum yapıp, beğeniyor. Instagram algoritmaları da bu etkileşimleri baz alarak yapılan paylaşımları Keşfet sayfasında gösteriyor. Böylece o paylaşımlar yüksek erişim, yüksek etkileşim alırken bir yandan da takipçi sayılarını artırıyorlar."
 

FACEBOOK'A DA 'KEŞFET' GELİYOR


Mercanoğlu, Instagram’daki Keşfet özelliğinin önümüzdeki günlerde Facebook’ta da karşımıza çıkacağını söyledi.

IHA
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sadece büyükannenizin evinde görebileceğiniz 15 eşya