Türmenbaşı açıldı, eziyet bitti

Türmenbaşı açıldı, eziyet bitti

06 Temmuz 2019, Cumartesi 13:45
A A
Türmenbaşı açıldı, eziyet bitti

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkmenbaşı-Mavi Bulvar-Hilmi Kürklü Bulvarı kesişiminde yenileme ve asfalt kaplama çalışmalarının tamamlandığını, yolun ulaşıma açıldığını açıkladı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Türkmenbaşı Bulvarı’nın Mavi Bulvar ve Hilmi Kürklü Bulvarı’yla kesiştiği bölümü kapsayan otoban bağlantı yolunda gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, yolu ulaşıma açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve gelmesinin ardından müteahhitle yaptığı görüşmeler sonucu yeniden başlayan asfalt kaplama, yapım ve yenileme çalışmalarıyla, bölgedeki trafik sıkışıklığı sona erdi.
Başkan Zeydan Karalar, yaklaşık 1 yıl önce başlayan çalışmaların; seçim, müteahhide ödeme yapılmaması gibi nedenlerle durduğunu ve bölgede vatandaşın yoğun trafik-ulaşım sorunu yaşadığını söyleyerek, sıkıntının çözülmesi için talimat verdiğini açıkladı. Başkan Zeydan Karalar, "Biz arkadaşlarla konuştuk. Burası ulaşım-trafik açısından çok önemli bir noktaydı ve uzun süredir kaos yaşanıyor, hemşehrilerimiz eziyet çekiyordu. Bu yüzden sorunun çözülmesini istedik ve yolun bir an önce yapılması talimatı verdik. Onlar da kısa sürede bitirdiler. Güzel bir çalışma oldu. Halkımızın şu ana kadar çektiği eziyetten dolayı özür diliyoruz. Sorunun benden kaynaklanmadığını halkım biliyor. Yol çalışmasının bizim çabalarımızla bitirildiğini de biliyor. Bölgenin TEM bağlantıları da en kısa sürede bitirilecek” dedi.
Söz konusu bölgede 40 bin metrekare asfaltlama yapıldı ve 15 bin ton asfalt kullanıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Serdar Bingöl Adanaspor’da