Tutuklu gazetecilerin arkadaşları da adalet için yürüdü

Gazeteci Ahmet Şık'ın eşi Yonca Şık ve 25 kişilik grup CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne destek verdi.

08 Temmuz 2017, Cumartesi 14:08
A A

Adalet Yürüyüşü'nün 24. günündeki etabına tutuklu gazetecilerin arkadaşları da katıldı.

Üzerlerinde 'Gazetecilere Özgürlük' yazılı tişörtlerle alana gelen gruba CHP İstanbul Milletvekili Gazeteci Barış Yarkadaş eşlik etti.

Cumhuriyet Muhabiri Ahmet Şık'ın eşi Yonca Şık'ın da aralarında olduğu 25 kişilik grup CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile bir süre yürüdü.

Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında "Tutuklu gazetecilere selam söyleyin, onların adaleti için de yürüyoruz" dedi. Tutuklu gazetecilerin arkadaşları ve eşleri de Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu kortejde SÖZCÜ Gazetesi'ni temsilen gelen beş kişiyle de kortejde yürüdü. Gökmen Ulu ve Mediha Olgun'un arkadaşları da Kılıçdaroğlu'na desteklerinde ötürü teşekkür etti. Kılıçdaroğlu Sözcü muhabiri Bora Erdin'e "SÖZCÜ'nün, Gökmen'in ve Mediha'nın yanındayız" dedi.

Gazetecilere yürüyüşte eşlik eden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise "178 gazeteci şu an tutuklu... Türkiye bu ayıptan bir an önce kurtulmalı" ifadesini kullandı. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.