Tütüncü: Kepez'in en büyük eğitim kurumuyuz

Tütüncü: Kepez'in en büyük eğitim kurumuyuz

Tütüncü: Kepez'in en büyük eğitim kurumuyuz

25 Kasım 2021, Perşembe 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla belediyenin eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğiticilerle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “AKMEK'ler, kreşler, etüt merkezleri, destek eğitim kursları, spor ve müzik okullarıyla Kepez'in en büyük eğitim kurumuyuz" dedi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla belediye çatısı altındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğiticiler onuruna yemek verdi. Mimar Sinan Kongre Merkezi'ndeki moral ve motivasyon yemeğine Başkan Hakan Tütüncü, eşi Ayşe Tütüncü, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, belediyenin eğitim kurumlarında görev yapan 200'ün üzerinde öğretmen ve eğitici katıldı.
EĞİTİM HİZMETLERİMİZ İFTİHAR VESİLESİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı. Öğretmen ve eğiticilere seslenen Tütüncü, AKMEK'ler, kreşler, etüt merkezleri, destek eğitim kursları, spor ve müzik okullarıyla Kepez'in en büyük eğitim kurumu olduklarını söyledi. Tütüncü, “Bugün burada eğitim alanında 200 çalışanımla bir arada bulunmak, bu şehrin okul öncesinden başlayarak, üniversite sonuna kadar ve örgün eğitimle bütün hemşehrilerimize kadar eğitim hizmeti vermek bizim en büyük iftihar meselelerimizden" diye konuştu.
TÜTÜNCÜ'DEN TEŞEKKÜR
Başkan Tütüncü, yemeğe katılan müze çalışanlarına da emeklerinden dolayı teşekkür ederek, “Onlar da eğitimci, çünkü her müze bir okuldur. Geceden gündüze ışıkları hiç sönmeyen kütüphanelerimiz de ayrı bir eğitim yuvası" dedi. Bir belediyenin, zabıtayı iyi çalıştırmıyorsa, pazar yerlerinin güvenliğini sağlayamıyorsa, yol yapmıyorsa, park yapmıyorsa eleştirilebileceğini belirten Tütüncü, “Bir belediye müzik okulu, 16 kütüphane, kreş açmıyor diye asla eleştirilemez. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmen okutur, öğretir, rol model olur. Öğretmenlik mesleği bir insanın gönlünü, kalbini, aklını, dimağını şekillendirmektir. Bir insanın hayat çizgisine tesir etmektir" dedi. 
ÖĞRETMENLERE ŞİİR OKUDU
Başkan Tütüncü, konuşmasının sonunda öğretmenlerin isteği üzerine yazar, şair Erdem Bayazıt'ın 'Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair' adlı şiirini okuyarak, tüm öğretmenlere hediye etti. Moral ve motivasyon yemeğinde öğretmenler canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenme fırsatı buldu. 

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tütüncü'den öğretmenine ziyaret